3 tipy na domácí masky na vlasy

/ Redakce

Jste nespokojená se svými vlasy? Jsou oslabené a bez lesku? Vyzkoušejte naše tipy na domácí masky. Většinou na jejich výrobu budete potřebovat věci, které určitě máte doma.

Směs, kterou připravíte, nechte na vlasech vždy asi dvacet minut. Vlasy pak důkladně opláchněte. Dejte ale pozor na teplotu vody. Voda by neměla být příliš teplá, protože třeba u vaječných masek, by se vám vajíčko ve vlasech uvařilo. Pokud budete mít pocit, že jsou vlasy po opláchnutí mastné, umyjte je ještě šampónem. Masku používejte zhruba jednou týdně.

Na poškozené vlasy:

1 banán

1 lžička mandlového oleje

Banán vlasy zjemní, mandlový olej zase udržuje vlhkost. Jsou vaše vlasy vysušené, polámané a bez lesku? Jednou za čas použijte tuhle banánovou masku a rozdíl bude okamžitě vidět. Mandlový olej totiž polámané konečky krásně zatáhne a uhladí.

banana_honey_for_facial_mask

Na oslabené vlasy:

1 kelímek bílého plnotučného jogurtu

1 vejce

1 lžíce citrónové šťávy

Bílý jogurt hydratuje, vyživuje a zpevňuje. Určitě ho také použijte pokud vás trápí lupy. Je ideální, pokud nemáte ráda kondicionéry. Tuhle masku si dejte jednou za pár dnů a brzy uvidíte rozdíl.

Unknown-2

Na vysušené vlasy:

1 lžíce oleje

1 vejce

Olivový olej vlasy vyživuje, vejce jim dodá lesk. Masku ale nedávejte hned ke kořínkům, pak by se vlasy zbytečně mastily. A pokud se vám rychle mastí vlasy, tak na tuhle masku raději zapomeňte. Olej byste z nich dostávala dlouho a těžko.

egg-mask