Biodynamická organická péče o oční okolí: Slzy vinné révy

/ Lenka Komrsková

Slzy vinné révy, klíčová ingredience očního séra dieNikolai, zpevňují oční okolí a přináší úlevu při únavě očí. Sezóna sběru právě začíná. Proč exkluzivní pečující produkt vyzkoušet?

Během jarních dní se ve vinohradech rakouské oblasti Wachau sbírají tzv. slzy vinné révy. Je obecně známé, že vinná réva má obrovskou vnitřní sílu. V zimě přečká čas vegetačního klidu a optimálně se připravuje na odstranění starého dřeva a přebytečných výhonků. Vinná réva by se měla prostřihat do půlky března, protože se míza pomalu navrací nahoru do větviček révy. A právě tyto větévky při nastřihávání roní zmiňované slzy.

Biodynamická kosmetika dieNikolai používá ve svých produktech slzy vinné révy z vinohradu s certifikací Demeter nacházející se v oblasti Wachau v Rakousku. Tuto výjimečnou surovinu naleznete v produktu Intenzivní oční sérum – Pomněnkové oči, kde společně s mandlovým olejem, lněným olejem a olejem z hroznových jader tvoří lehkou texturu séra, které je ideální produktem pro citlivou pleť kolem očí. Toto oční sérum hydratuje, posiluje pokožku a zaručuje jasný zrak bez použití jakýchkoliv chemických, konzervačních a exotických látek.

dieNikolai: Intenzivní oční sérum Pomněnkové oči

Pleť se po aplikaci okamžitě napne a vyhladí. Tenká kůže v oblasti očí nemá dostatek lipidové vrstvy – v důsledku je tak více suchá a o to snadněji se zde vytvářejí viditelné vrásky. Hroznový olej kůži dostatečně vyživí a slzy jí dodají potřebné vitamíny a projasnění.

Biodynamické oční sérum Pomněnkové oči je určeno k intenzivní péči o oční okolí. Díky obsaženým čistě biodynamickým složkám je toto sérum maximálně účinné v napínání pleti, hydrataci a v boji proti očním otokům. Přináší okamžitou úlevu při únavě očí a obnovuje přirozený tonus a jas pokožky. Vinná míza, neboli „slzy vinné révy“ a výtažek z vilínu navíc stimulují tvorbu kolagenu a elastinu a jsou tak hlavními složkami v redukci tvorby linek a vrásek. Společně s lněným olejem a dalšími přírodními složkami dodávají slzy vinné révy pokožce potřebné antioxidanty (látky prodlužující život a zpomalující proces stárnutí), poskytují hloubkovou hydrataci a stimulují regeneraci pokožky v okolí očí. Toto sérum zanechá okolí očí ošetřené, rozjasněné a zpevněné.

Intenzivní oční sérum Pomněnkové oči je k dostání na www.biodynamickakosmetika.cz za 1200 Kč.