Co je tajemstvím krásných vlasů?

/ Redakce

Zdravé vlasy jsou nejen faktorem krásy, ale také věčným přání nejedné z nás. Co je tedy opravdovým tajemstvím krásných vlasů?

Strava

Pokud toužíte po krásných a zdravých vlasech, je důležité začít od stravy. Náš vnějšek je totiž odrazem našeho zdraví, takže pokud holdujete fast foodům, alkoholu a do toho se přidá málo spánku se stressem, nemůžete očekávat, že vaše vlasy budou zářit. Co tedy kromě zdravé a vyvážené stravy zařadit do vašeho jídelníčku? Zdravé tuky jako je kvalitní olivový, dýňový či kokosový olej, avokádo, ryby, ořechy a semínka. Pokud máte pocit, že vám vlasy až příliš padají, vyzkoušjte zinek. Zdravé tuky vám zase zajistí lesklé, pevné a rychle rostoucí vlasy. A to přeci chcete!

106892

Mytí 

Myjete si vlasy každý den, ale často slýcháte, že to pro vlasy není zdravé? Klidně na tento mýtus zapomeňte! Vlasy myjte dle vlastní potřeby, při každodenním mytí je důležité používat šetrné produkty, které vlasy nezatíží, ale naopak jim pomohou. Vlasy myjte vždy na dvakrát. Prvním mytím vlasy očistíte a zbavíte je stylingových produktů, mastnoty a prachu a v druhém mytí se šampon lépe dostane do vlasů a zaktivuje se.

BSpoke-Studios-Aesop-Products

Produkty

Jste zmateni z příliš velkého sortimentu šamponů? Na suché, mastné, roztřepené, oslabené, barvené nebo polámané? Vyzkoušejte  normální, tedy pure šampon, který vaše vlasy pořádně vymyje, ale nezatíží. Skvělý je například Timotei Pure. Je bez silikonů a parabenů. Díky tomu zajistí lehké nezatížené vlasy plné objemu. Produkty obsahující silikon používejte jen do konečku, které se díky “zatížení” zacelí. V kombinaci se šamponem použijte i kondicionér, nebo masku na vlasy. Po umytí do vlhkých konečků naneste kapku vlasového olejíčku. Pokud i po vyfénování budou vaše vlasy nechtěně poletovat, použijte malé množství uhlazujícího séra. Pamatujte, že co se stylingových produktů týče, zde platí pravidlo, méně je více. Oceníte to nejen vy ale především vaše vlasy.

skincare-for-your-hair

Technika

Používáte každý den fén, nebo žehličku? Pokud ano, zde je důležité zainvestovat do kvalitnější techniky. Vlasy fénujte pouze vlažným, ideálně studeným vzduchem. Za zmínku určite stojí i iontový fén, který vám vlasy díky svým částicím uhladí a navíc je šetrnější. A žehlička? Opravdu ji potřebuje? Zkuste ji zítra nechat být a vyzkoušejte messy hair, které jsou daleko více trendy, než uměle vyhlazené vlasy.

landscape-1426787819-blowdry-mistakes