Destress: Jak se zbavit stresu jednou provždy

/ Redakce

Zbavit se stresu jednou provždy? Jde to. Ano, chce to trochu práce, ale stojí to za to. Máme pro vás tipy, jak na to. Zkusíte je s námi?

1) Zdravé jídlo
Čokoláda má sice pověst zabíječe stresu, a na chvíli určitě pomůže, z dlouhodobého hlediska vám ale spíše uškodí. Její antistresové účinky se totiž snižují s množstvím, které sníte. Takže čím víc, tím hůř. A navíc, budete mnohem více unavená a budete mít ze sebe špatný pocit. Takže co jíst proti stresu? Ovoce a zeleninu. Těmi nikdy nic nezkazíte. Vitamíny vám pomůžou odbourat stres a navíc se budete i cítit zdravější.

fnejner

2) Nenakupujte
Další zaručený lék na stres je prý shopping. Už se vám ale stalo, že jste se pak cítila ještě hůř? Koupila jste zbytečnosti, utratila peníze a ještě jste se několik hodin mačkala v uzavřeném obchodním centru s dalšími nákupuchtivými lidmi. Klimatizovaný vzduch navíc není nic moc. Co je lepší? Jděte do lesa. Pročistíte si hlavu, nadýcháte se čerstvého vzduchu a rozhýbete tělo. Navíc vám nehrozí žádné výčitky. Bez make-upu se navíc odpočívá mnohem lépe a ten v lese opravdu nepotřebujete.

chill

3) Vypněte
Mobil, počítač, televizi, tablet. Všechno vypněte. Nemyslíme teď mód nerušit, skutečně všechny přístroje, které vám způsobují stres, vypněte. Už si ani nepamatujete, kdy jste naposledy vypnula mobil nebo tablet? Pak je nejvyšší čas to udělat právě teď. Vezměte si knihu, časopis, nebo si jen pusťte hudbu. Zkuste to vydržet celý den, nebo víkend, pokud se na to cítíte. Bude to náročné, ale odpočinete si jako už dlouho ne.

giphy-4

4) Sport

Nikomu z nás se do toho moc nechce. Pohyb je ale ten nejlepší způsob, jak si odpočinout. Pověstné endorfiny skutečně fungují a svaly a dobrá kondice taky nejsou k zahození. Pokud celý den sedíte, běžte se večer alespoň projít, vystupte dřív a jděte pěšky, nebo choďte po schodech. Pokud si ale uděláte čas na hodinovou lekci jógy nebo pilates alespoň dvakrát za týden, vaše tělo i duše vám poděkují. Pokud u sportu vydržítě, návaly stresu už nebudou tak intenzivní. Zkuste to a uvidíte.

Fotky: giphy.com
Úvodní: thelocals.com