Iconiq test: Organická vlasová péče v salonu OliOla

/ Lenka Komrsková

Prospěšný trend šetrných bio produktů milujeme, a tak jsme si nemohli nechat ujít testování organického beauty salonu OliOla. Můžete do něj zajít na kosmetiku, užít si masáž, nechat si udělat nehty nebo se oddat bio a eko vlasové péči, kterou jsme sami vyzkoušeli.

Šetrné zesvětlení vlasů

V salonu OliOla, který najdete na klidné adrese Na Hroudě 28, jsme vyzkoušeli střih, barvu i zesvětlení, vše samozřejmě tou nejšetrnější možnou cestou. Vlasová stylistka Pavlína Hegarová pečlivě zkonzultovala všechny možnosti, jak splnit požadavky a zároveň ochránit vlasy. Po zvolení nejmírnější cesty bylo překvapivé, o kolik tónů vlasy skutečně zesvětlaly a navíc ve velmi přirozeném nádechu.

Žádná chemie

Dalším pozitivem je beze sporu zdravotní aspekt. Dýchat chemické barvy neprospívá klientům ani hair stylistům, kteří z nich dokonce mohou trpět i dlouhodobějšími následky. Organické barvy navíc nemají tak silné aroma a vlasy pak spíše jemně voní. V OliOla se pracuje s profesionálními vlasovými značkami Oway, Original Mineral. Malibu C a Khadí. Žádné produkty nejsou testované na zvířatech a salon preferuje recyklované, trvale udržitelné a biologicky odbouratelné obaly.

OWAY/Original Mineral produkty neobsahují parabeny, SLS/SLES, ftaláty, amoniak, umělá barviva a aroma, minerální oleje, ani další škodlivé látky. Naopak v sobě skrývají extrakty z bylin a vonné esence z vonných silic a esenciálních olejů. Produkty jsou z 95 % veganské, obsahují změkčovadla a pěnidla přírodního původu a dodávají se bez zbytečných obalů. Většina přípravků je uložena v hnědém lékárenském skle a všechny obaly se tak mohou recyklovat. Malibu C je patentované ošetření vlasů a pokožky hlavy na bázi aktivovaných krystalů vitamínu C,  a to v té nejčistší a nejúčinnější podobě. Díky patentované technologii zbavují produkty Malibu C vlasy a pokožku hlavy nánosů minerálů a chemických přísad a vlasy jsou poté opět nezatížené a zdravé. Malibu C je 100% vegan, netestovaný na zvířatech, neobsahuje parabeny, sulfáty, konzervanty, umělé parfemace. 100% rostlinná henna barva Khadí zasezvýrazní či ztmaví přirozenou barvu vlasů. V salonu můžete využít i No shampoo péči o vlasy. Vlasy se umyjí čistě přírodními produkty, směsí bylin, jemně mletých mýdlových ořechů a jílu Herbs and Clay značky OWAY a zároveň bude detoxikována vlasová pokožka. Počítejte s 30 minutami navíc.

Do salonu OliOla se můžete objednat i online prostřednictvím rezervačního formuláře zde.