Pigmentové skvrny neboli hyperpigmentace jsou hnědé skvrny kožního barviva, které se objevují na různých místech pokožky. Způsobuje je nadměrná tvorba melaninu – kožního barviva, jež se nahromadí na jednom místě. Skvrny se liší tvarem, velikostí i intenzitou zbarvení. Mohou být velmi výrazné až takřka neviditelné, vše záleží na hloubce, v níž je uloženo kožní barvivo.

V každém případě se však jedná o závažný problém, nejen kosmetický, ale také estetický a psychologický, který trápí ženy v každém věku, snižuje jejich sebevědomí a komplikuje jim život. U některých se skvrny vyskytují už od dětství, obvykle se ale objevují až v dospělosti a ve stáří, kdy postihují téměř 90% lidí starších 50 let. Vytvořit se však mohou náhle, například po intenzivním slunění nebo spálení kůže.  Nejčastěji se objevují na viditelných místech – v obličeji, na krku a na rukou.  Za jejich vznik může celá řada faktorů, hlavním spouštěčem je působení UV záření. Zde je třeba si uvědomit, že se nejedná pouze o slunce, ale i o solárium a jiné umělé zdroje. Vliv však mají i genetické dispozice a hormonální nerovnováha, která se projevuje zejména v období těhotenství, v menopauze nebo při hormonálních poruchách. Náchylnější k pigmentacím bývá vysušená, poškozená a zjizvená pokožka.

Pigmentaci lze eliminovat pomocí speciální kosmetiky. Novinkou v péči proti pigmentovým skvrnám je krém Lumablanc, který zesvětlí a projasní Vaši pleť a odstraní její barevné nerovnosti. Eliminuje vznik tmavých skvrn a zároveň viditelně zesvětluje ty stávající. Jeho síla tkví v unikátním složení. Obsahuje vysoké množství aktivních látek jako je mořská řasa, vitamin C, rakytník řešetlákový či šrucha zelná, která má bělící a vyhlazující účinky. Díky mikrokapslím ze sójového lecitinu jsou tyto účinné látky transportovány hluboko do pleti, přímo k buňkám zodpovědným za tvorbu melaninu.

buo-elb-Lumablanc-cream

S odstraněním pigmentových skvrn si poradí také obnovující hydratační Renewing Glycocides Cream s UV ochranou, který obsahuje účinnou kyselinu glykolovou. Ta má exfoliační efekt, zbaví pleť odumřelých buněk, zjemní ji, projasní a zlepší její texturu.

7m4-glycocides-cream

Foto: pevoniaeshop.cz