Jak na pigmentové skvrny

/ Redakce

Která žena netouží po nádherné pleti? Dokonalá pleť je ideálem krásy odjakživa. V dnešní společnosti, kdy je vzhledu věnována někdy snad až příliš velká pozornost, se žádné vady na kráse neodpouští, zvláště ne takové, které se objeví na obličeji. Jak si tedy poradit, pokud Vám pleť hyzdí pigmentové skvrny?

Pigmentové skvrny neboli hyperpigmentace jsou hnědé skvrny kožního barviva, které se objevují na různých místech pokožky. Způsobuje je nadměrná tvorba melaninu – kožního barviva, jež se nahromadí na jednom místě. Skvrny se liší tvarem, velikostí i intenzitou zbarvení. Mohou být velmi výrazné až takřka neviditelné, vše záleží na hloubce, v níž je uloženo kožní barvivo.

V každém případě se však jedná o závažný problém, nejen kosmetický, ale také estetický a psychologický, který trápí ženy v každém věku, snižuje jejich sebevědomí a komplikuje jim život. U některých se skvrny vyskytují už od dětství, obvykle se ale objevují až v dospělosti a ve stáří, kdy postihují téměř 90% lidí starších 50 let. Vytvořit se však mohou náhle, například po intenzivním slunění nebo spálení kůže.  Nejčastěji se objevují na viditelných místech – v obličeji, na krku a na rukou.  Za jejich vznik může celá řada faktorů, hlavním spouštěčem je působení UV záření. Zde je třeba si uvědomit, že se nejedná pouze o slunce, ale i o solárium a jiné umělé zdroje. Vliv však mají i genetické dispozice a hormonální nerovnováha, která se projevuje zejména v období těhotenství, v menopauze nebo při hormonálních poruchách. Náchylnější k pigmentacím bývá vysušená, poškozená a zjizvená pokožka.

Pigmentaci lze eliminovat pomocí speciální kosmetiky. Novinkou v péči proti pigmentovým skvrnám je krém Lumablanc, který zesvětlí a projasní Vaši pleť a odstraní její barevné nerovnosti. Eliminuje vznik tmavých skvrn a zároveň viditelně zesvětluje ty stávající. Jeho síla tkví v unikátním složení. Obsahuje vysoké množství aktivních látek jako je mořská řasa, vitamin C, rakytník řešetlákový či šrucha zelná, která má bělící a vyhlazující účinky. Díky mikrokapslím ze sójového lecitinu jsou tyto účinné látky transportovány hluboko do pleti, přímo k buňkám zodpovědným za tvorbu melaninu.

buo-elb-Lumablanc-cream

S odstraněním pigmentových skvrn si poradí také obnovující hydratační Renewing Glycocides Cream s UV ochranou, který obsahuje účinnou kyselinu glykolovou. Ta má exfoliační efekt, zbaví pleť odumřelých buněk, zjemní ji, projasní a zlepší její texturu.

7m4-glycocides-cream

Foto: pevoniaeshop.cz