Volte ty správné hydratační produkty na pleť

Vybírejte produkty s vysokým obsahem antioxidantů. Ty si velmi dobře poradí s volnými radikály a bráni naši pleť před okolními vlivy. Lehké krémy v boji proti mrazu nestačí, používejte hutnější, vyživující produkty s vysokým podílem hydratační složky. Také je dobré pohlídat si, kolik vody krémy obsahují. Voda totiž přitahuje mráz a pečující produkty s vysokým obsahem vody nejsou schopny pleť ochránit. Naopak olej a krémy s vysokým obsahem oleje jsou pro zimu ideální.

Česká kosmetická značka Organická Apotéka speciálně vyvinula pro zimní období pleťový krém s příhodným názvem Sněhová vločka za 415 Kč.

„Pleť v zimně je namáhána mrazem, studeným větrem, někdy se dokonce i loupe. Pleťový krém Sněhová vločka obsahuje aktivní látku Antarcticine, která zamezuje ztrátě vody, omezuje začervenání pleti při střídání teplot a zanechává na pokožce ochrannou vrstvu,“ vysvětluje Vivienne Nagy, Jednatelky Organické Apotéky. Aktivní látka Antarcticine je extramolekulární polymerní látka z bakterií žijících pod ledovcem v Antarktidě. Poskytuje ochranu před extrémními teplotami a zamezuje ztrátám vody z pokožky. Podporuje restrukturalizaci kůže a zvyšuje její regeneraci. Zanechá pokožku pružnou, pevnou, vyživenou. Sněhová vločka na pleť obsahuje také vzácné oleje. Makadamiový, který pomáhá s hydratací. Makový, ten pečuje o zvláště suchou a popraskanou pokožku. Rakytníkový, který urychluje hojení ran a jizev.

Obecně je dobré volit hutnější krémy na bázi emulze vody v oleji. Ideální jsou ty s vyšším množstvím tukových látek, vitaminů a antioxidantů. Během zimního období nejsou moc vhodné dlouhé, horké koupele, které podchlazenou pokožku poškozují a vysušují. Naopak velmi se doporučuje používání olejů a hutných, nočních masek, které hydratují a vyživují. „Nejpřínosnější pro pokožku jsou produkty s obsahem bambuckého másla, konopí či včelího vosku. Velmi dobře pleť chrání, regenerují kožní buňky a podporujé elasticitu.“ dodává Vivinne Nagy, Jednatelka Organické Apotéky.

Pečujte dobře o své ruce

Zvláštní péči si zaslouží i pokožka rukou. Kůže na nich je často přesušená vlivem chladného počasí. Časté používání dezinfekce jim také zrovna nepřidá. Navíc v tomto období trpí také naše nehty. Díky častému střídání teplot a suchému vzduchu se třepí, jsou oslabené a často se na nich vyskytují skvrnky. Vhodnou péčí pro ruce jsou zimní krémy s vysokým obsahem olejových složek, které vytvoří jemný film. Ten ruce chrání před nepřízní počasí. Na noc jsou vhodné zábaly, které pokožku hydratují a vyživují. Ideální je bambucké máslo, které je svým složeným velmi podobné kožnímu filmu.

Pokožku na rukou zase ochrání krém Sněhová vločka za 253 Kč.

Krém na ruce Sněhová vločka od Organické Apotéky obsahuje vysoké množství bambuckého másla. Mezi další důležité aktivní látky patří již dříve zmiňovaný Antarcticine zamezující ztrátám vody z pokožky. I zde platí, že omezuje začervenání při střídání teplot a zanechává jemnou ochrannou vrstvu. Další součástí krému jsou složky jako včelí vosk, který je antioxidační, protizánětlivý a chrání pokožku rukou, biophytosebum, látka z olivového oleje pro změkčení a výživu, nebo kopřiva, která urychluje hojení ran.