Jak se uzdravit bez prášků?

/ Redakce

Kvůli neustálým změnám počasí je už jistě spousta z vás přinejmenším nachlazená. Jenže když v dnešní zrychlené době onemocníme, hned utíkáme do lékárny pro hromady prášků a absolutně nás nezajímá, co nám vůbec je a že bychom si měli lehnout a vesele dál chodíme do práce. Co to ale tentokrát zkusit jinak a vyléčit se přírodní cestou?

Jakmile nás začne bolet hlava, ládujeme se ibalginy a paraleny, při chřipce si ani nejdeme lehnout a proléváme se chemickými hot drinky. A tak zapomínáme, že třeba na únavu je nejlepší spánek. I když si myslíte, že nemáte čas a že je to zbytečné, ničím jiným únavu neuspokojíte. A pokud ano, tělo si to pak vybere někde jinde – onemocníme.

A čím tedy léčit nachlazení? Zázvorem! Není to žádná chemie, takže zázvorový čaj můžete pít od rána do večera a nemusíte se bát, že vám bude špatně nebo že se předávkujete. Čaj připravíte z  asi 4 centimetrů zázvoru, oloupete, nakrájíte najemno, přihoďte plátek čerstvého citrónu a zalejte horkou vodou. Můžete osladit medem. Už tak po dvou hrnečkách tohohle zázraku se začnete cítit lépe.

gnger

Med je skvělý také na škrábání a bolest v krku. Zázvor totiž nesnese každý, tak zkuste třeba med s teplým mlékem nebo med s citrónovou šťávou.

Na hodně silný a otravný kašel je také dobré smíchat med s nastrouhaným křenem. Není to sice nic moc příjemného, ale rozhodně to funguje. Jezte ho pomalinku, v malých dávkách vždy ráno nalačno a pak před obědem a před večeří.

Při kašli a škrábání v krku vám pomůže také cibulový sirup. Ten připravíte tak, že do uzavíratelné sklenice navrstvíte kolečka cibule, které budete prosypávat třtinovým cukrem. Několik hodin necháte odstát. Cibule pustí šťávu, kterou pijte po lžičkách několikrát denně.

Foto: Instagram; ecellulitis.com