Kdo je Klara Rott?

Klara Rott není jen značka. Je to také osobní příběh o hledání účinné kosmetiky bez všudypřítomné chemie, objevování aktivních látek čistě přírodního původu a nalézání harmonie mezi nimi.

„K výrobě vlastní kosmetiky mě před mnoha lety přivedla zoufalá situace na trhu. Stačil letmý pohled na složení jakéhokoli přípravku, aby mě odradila buď přítomnost chemických látek zcela nevhodných pro pleť, nebo sice přírodní složení, ovšem nevalné kvality. Pokud jsem chtěla používat opravdu kvalitní, účinnou a zároveň přírodní a bio kosmetiku, u níž se nebude šetřit na surovinách, nezbývalo mi než se do její výroby pustit sama, ” popsala okolnosti vzniku značky zakladatelka Klára Rott.

“Několik let jsem na vývoji vlastní kosmetiky vhodné i pro problematickou pleť spolupracovala s výzkumnými ústavy u nás i v zahraničí, než jsem našla vyvážené kombinace, které skutečně pomáhají pleti zbavit se obtíží. Každý přípravek z naší nabídky je tak léty a zkušenostmi vyladěný mix toho nejlepšího možného, co jsem za ty roky po celém světě objevila, a co pomohlo mně i mnoha dalším.“

KOUPIT PRODUKTY

V čem je kosmetika Klara Rott jedinečná?

1. Síla našich bio hydrolátů a bio extraktů

Základ našich přípravků tvoří bio květinové vody neboli hydroláty, které si jako jediní v ČR vyrábíme sami. Máme tak pod kontrolou celý proces a můžeme zaručit až padesátkrát vyšší koncentraci a tím i účinnost, než bývá na trhu běžné. Sami si vyrábíme také všechny bio bylinné extrakty, aby zůstal zachován vysoký obsah aktivních účinných látek.

2. Žádná voda

Do našich přípravků nepřidáváme žádnou vodu, a máme pro to důvod – její pozitivní účinky na pleť jsou totiž nulové. Namísto vody, jejímž používáním ostatní výrobci jen výrazně snižují výrobní náklady, tvoří základ všech našich přípravků naše vlastní bio hydroláty. Jejich výroba je sice náročná a nákladná, jejich účinek za to ovšem stojí.

3. Žádné vyplňovače, jen aktivní látky

Naše přípravky tvoří výhradně aktivní účinné látky, které jsou pro vaši pleť jednoznačně prospěšné – celkem jich používáme na 120. V žádném našem přípravku nenajdete alkohol nebo v kosmetice jinak běžně používané látky určené ke konzervaci, emulgaci, parfemaci, barvení či zhoustnutí ani žádné další syntetické či neúčinné látky. Proto je naše kosmetika vysoce koncentrovaná a účinná.

4. Jde to i bez konzervantů

V naší kosmetice nepoužíváme žádné konzervanty – a to dokonce ani ty, které jsou povolené v bio kosmetice. Ve spolupráci s výzkumnými ústavy u nás i v zahraničí jsme vyvinuli „samokonzervační systém“, který díky unikátnímu poměru určitých bylin, extraktů a jiných ingrediencí udrží naše výrobky čerstvé 12 měsíců od data výroby.

5. Unikátní dvousložková aplikace

Dlouho jsme přemýšleli, jak optimálně zvýšit účinky mnoha desítek vzájemně propojených biologicky aktivních látek v našich přípravcích. Výsledkem mnohaletého snažení je zcela unikátní patentovaná dvousložková aplikace, která přispívá k maximálnímu využití a vstřebání všech účinných látek do pleti.

6. Omlazující kmenové buňky

Výjimečnost naší kosmetiky podtrhuje i použití kmenových buněk z alpské růže a goji. Jak prokazují vědecké výzkumy, tyto kmenové buňky intenzivně vyhlazují vrásky, vypínají pleť, zlepšují hustotu a kvalitu pokožky a vitalitu kmenových buněk, chrání kožní bariéru proti vnějším vlivům a zvyšují epidermální regeneraci a hydrataci pleti.

7. Jsme přírodní, jsme bio, jsme fér

Používáme jen 100% přírodní suroviny, jejichž původ, kvalita i udržitelný způsob pěstování jsou pro nás zásadní. Všechny suroviny, u nichž to je možné, mají bio certifikaci, která garantuje nejvyšší možný stupeň kvality. Své dodavatele si po celém světě pečlivě vybíráme a podporujeme ekologické zemědělství a fair trade přístup. Recyklovatelné skleněné obaly jsou pro nás samozřejmost.