Kosmetika, která vydrží tropická vedra

/ Redakce

Jen pár dní nás dělí od tropických veder, kdy bude teplota na slunci stoupat ke čtyřicítce a voda bude připomínat teplý čaj. Jak ale v takových vedrech vypadat dobře? Jaké produkty pomohou vám i vaší pleti žár slunce přežít? Tady jsou naše iconiqcké tipy.

37f2c67cd168b99ec69635da22f1c8f2Také se vám v létě stává, že se ráno načančáte a vypadáte skvěle, jenže než přijde čas oběda, už vypadáte jako byste si vlasy nemyla týden a líčení připomíná masku Jokera? Za vše může horké slunce a tetelící se vzduch. A právě proto, abyste vypadala po celý den skvěle a také se tak cítila, jsme pro vás našli několik produktů do kabelky, které vám pomohou tropy přežít.

Opalovací krém
Krém s vysokým ochranným faktorem je tím nejzákladnějším a také nejdůležitějším, co v létě používat. Naneste jej pod makeup a během dne si jím natřete ramena, dekolt nebo nohy, abyste si kůži nespálila. A jaký ochranný faktor vybrat? Nevěřte tomu, že v našich zeměpisných šířkách se stačí namazat faktorem 15 nebo 20, to už dávno neplatí. pro běžný den si vyberte nejméně faktor 30, pro chvíle, které trávíte na slunci, pak neváhejte sáhnout po 50.

Voděodolná líčidla
V horkém dni se neroztéká jen zmrzlina a asfalt na silnicích, ale také vaše líčení. Proto je důležité používat voděodolnou kosmetiku, která navíc chrání pleť před UV zářením. Kompaktní makeup dovoluje bez problémů drobné vady na kráse během dne poupravit aniž byste kvůli tomu musela strávit hodinu u zrcadla. Jak se v létě líčit, co používat a co raději ne, to nám poradila make-up artistka Janka Letková zde.

Oživení pleti
Povadlý makeup a napjatá pokožka, to jsou nepříjemnosti, které vám mohou doslova zkazit den. Řešením může být hydratační pleťová mlha, kterou během dne nastříkáte na obličej. Dosáhnete tak skvělého osvěžení a věřte, že si i zlepšíte náladu.

Termální voda
Termální voda je něco, co by měl mít v létě po ruce každý, ať jde o ženu, muže nebo dítě. Nejenže dokáže rozjasnit a zklidnit pokožku, ale také osvěží. Nastříkejte si ji na zátylek, do dekoltu nebo na unavené nohy a hned se budete cítit jako u moře.

0901032bcd87b530f61b84f42d108c9cSuchý šampon
Určitě už se vám stalo, že se vám během dne vlasy zmastily natolik, že jste se pomalu styděla vyjít na denní světlo. A přesně pro takové případy je dobré mít v kabelce kvalitní suchý šampon. Ten během pár vteřin zbaví vlasy mastnoty, pachů a dokonce jim přidá na objemu. Stačí nastříkat do suchých vlasů a pročesat je. Zvládnete to i na toaletě nebo ve zkušební kabince v obchodě.

Chladivý gel na nohy
Chodit celý den v žabkách je na pláži moc fajn, ale ve městě to dá nohám pěkně zabrat. A právě proto je na světě chladivý gel na nohy. Stačí natřít tenkou vrstvičku na chodidla a dějí se doslova zázraky. Vysušená pokožka je hydratovaná a mrazivé zchlazení dodá vzpruhu. Výhodou je, že gelem namazané nohy v botách nekloužou a tak se nemusíte bát, že si pak při dobíhání tramvaje nabijete nos.

Ochrana proti potu
Zmiňovat deodoranty a antiperspiranty, jako důležitou součást každodenní hygieny snad ani nemusíme. Mít jeden takový produkt v kabelce a během dne jej použít, je prostě samozřejmost.

Něco k pití
A na závěr důležitá rada. Pokožku i vlasy můžete zvenčí hydratovat jak chcete, ale pokud si nedopřejete nějakou tu závlahu i zevnitř, nikdy nebudete vypadat dobře. Skvělou letní záležitostí je osvěžující kokosová voda. Zažene žízeň a dodá energii lépe než kdejaká sladkost.

Zdroj foto: Pinterest.com, archiv firem