Krásné vlasy i pod bodem mrazu? Víme, jak na to!

/ Redakce

Zimní období našim vlasům příliš nesvědčí. Studený vítr, mráz, sníh, suchý vzduch nebo prudké střídaní teplot, jim na kráse rozhodně nepřidá. Jak o ně pečovat, aby byly krásné i za těchto nepříznivých podmínek?

Noční regenerace

Dopřejte svým vlasům pořádnou dávku regenerace zatímco spíte. Aplikujte do vlasů vaší oblíbenou masku, nebo si dopřejte domácí hloubkový zábal. Vlasy zabalte do ručníku nebo čepice a ráno důkladně vymyjte.

Šetrné mytí

I samotné mytí vlasů je více než důležité. Aby vlasy nebyly zbytečně namáhané, volte co nejšetrnější šampony bez obsahu silikonů a parabenů. Šampon nanášejte vždy ke kořínkům a na samotnou pokožku hlavy. Délky a konečky vyživujte hydratačním kondicionérem nebo maskou. Také se vyhýbejte se mytí horkou vodou, ta vysušuje nejen pokožku vlasů, ale i samotnou strukturu. Nikdy nezapomínejte fénovat vlasy úplně do sucha. Není totiž nic horšího, než se vydat do zimy s vlhkými vlasy.

Zázračné oleje

Pokud jste ještě nezačali používat vlasové oleje, je právě na čase! Ty vlasy intenzivně vyživí, uhladí a zregenerují. Kromě toho také zamezí nechtěnému krepatění, které je v takovémto počasí více než typické. Oleje aplikujte vždy do vlhkých vlasů.

Stylové doplňky

Doplňte svůj outfit o hřejivou čepici. Ta není jen praktickým a stylovým doplňkem, ale právě i skvělou ochranou pro vaše vlasy.