Suchý šampon jako stylingový produkt

Věděli jste, že suchý šampon nefunguje jen jako záchrana při občasných “bad hair days” ale také jako skvělý stylingový produkt? Díky němu totiž vykouzlíte přirozené messy vlny, nebo maximální objem. Stačí aplikovat malé množství suchého šamponu ke kořínkům a důkladně promasírovat. Místo jeho vyčesávání vytvořte objem nebo vlasy “namačkejte” do lehkých vln.

Pravidla fénování

Fénování vlasů má hned několik pravidel. Pokud toužíte po hladkých, rovných vlasech, ve finální částí vlasy vyfoukejte studeným vzduchem po směru jejich růstu. Pro pořádný objem se naopak fénujte v předklonu. Aby se vlasy zafixovaly v co nejobjemnějším tvaru, vyčkejte, dokud horký vzduch nevychladne. Jen tak účes vydrží v požadovaném tvaru.

Lak na vlasy před i po

Většina z nás používá lak na vlasy až jako poslední krok stylingové úpravy. Tajným trikem předních hair stylistů je ale aplikace laku jak před samotnou úpravou vlasů, tak i po ní. Vlasy se tak v první fázi stanou pružnější a bude se s nimi lépe pracovat. Až poté je zafixujte tak, jak jste zvyklí.

Baby hair

Jak zkrotit nově dorůstající jemné vlasy neboli baby hair? Použijte kartáček na zuby! Ten nejdříve lehce přestříkejte fixačním lakem. Vlasy poté jemně uhlaďte směrem k pěšince. Tímto způsobem zabráníte častému elektrizování vlasů a hlavně vám pak váš účes nebude trčet do všech stran!