Nová česká kosmetická firma IUVENIO omlazuje pleť nanovlákny

/ Lenka Komrsková

Česká kosmetická firma IUVENIO vstupuje na trh péče o pleť s revolučními omlazujícími produkty. Všechny produkty byly vyvinuty českými vědci a jsou vyráběny v České republice.

Letos v dubnu spustila svůj prodejní e-shop, který je určený primárně zákazníkům v České republice. Od července letošního roku dodává firma také na Slovensko. Současně připravuje vstup na další trhy.

Při vývoji produktů se IUVENIO soustřeďuje zejména na účinné složení, které je navíc bez dráždivých látek, včetně barviv a parfemace. Zároveň využívá inovativní technologie zdokonalující přenos aktivních látek do pleti neinvazivní cestou.

IUVENIO jako první v tuzemsku přináší revoluční nanovlákenné sérum vyrobené přímo z nízkomolekulární kyseliny hyaluronové a dalších aktivních látek. Pleťové a oční sérum NANO má podobu suchých nanovláken vyrobených přímo z aktivních látek, jako jsou jedinečné peptidy Clodessine a Recelline, vitamíny B3 (niacinamid), C a E a panthenol. Aktivní látky nejsou v tomto séru pouhým přídavkem, jako u běžných kosmetických přípravků, ale přímo jej tvoří. Před použitím stačí rozpustit (aktivovat) nanovlákna ve vodě. Zásadní roli v séru NANO hraje peptid Clodessine, který obsahuje aktivní fragment proteinu dlouhověkosti Klotho. Ten se přirozeně vyskytuje v lidském těle, ale jeho množství s přibývajícím věkem ubývá.

Sérum je unikátní i tím, že díky své suché podobě neobsahuje žádné konzervační látky, které mohou způsobovat podráždění pleti. Inovativní i je způsob použití tohoto séra, kdy těsně před aplikací si uživatel přidáním vody do séra vyrobí přípravek v požadované koncentraci, a tedy sobě na míru.

KOUPIT SÉRUM

Díky vynikající rozpustnosti nanovlákna ve vodě bylo možné mnohonásobně navýšit koncentraci nízkomolekulární kyseliny hyaluronové a dalších aktivních látek v jedné dávce séra. Koncentrovaná kyselina hyaluronová v horní vrstvě pokožky vytváří kanálky, jimiž proniká do hlubších vrstev pleti. Přitom s sebou do pokožky přináší i další aktivní látky jako jsou peptidy a vitamíny. Kyselina hyaluronová je tak nejenom sama lépe absorbována, ale zvyšuje i absorpci dalších aktivních látek. Vyšší koncentrace a lepší absorpce aktivních látek pak vede k maximalizaci účinnosti séra.

Při vývoji nových produktů IUVENIO nikdy neupřednostňuje smyslový zážitek založený na barvivech nebo parfemaci na úkor funkčnosti. Přípravky IUVENIO představují novou, účinnou a přitom jemnou péči o pleť.