Pleťové masky – vyrobte si je doma

/ Redakce

Máte špatné zkušenosti s pleťovými maskami z drogerie? Nebo vám přijde zbytečné si je kupovat, když je používáte jen občas? Není nic jednoduššího, než si masku vyrobit doma.

Domácí pleťové masky většinou připravíte z věcí, které máte ve špajzu či v ledničce. Navíc víte, z čeho je maska vyrobená a tudíž se nemusíte bát, že by vám nějak uškodila. Mějte ale na paměti, že masky se vždy nanášejí na perfektně očištěnou pleť, také dodržujte dobu působení.

rainbeauty1

Mastná pleť

Pomerančová hydratační

Z půlky pomeranče vymačkejte šťávu a z té druhé použijte dužinu, kterou rozdrťte na dřen a smíchejte se šťávou. Smíchejte s měkkým tvarohem. Naneste na obličej a nechte působit 15 minut.

Jablečná se skořicí a vločkami

Tahle směs má antiseptické účinky, čistí a stahuje póry, takže na mastnou a problematickou pleť je naprosto ideální. Smíchejte jedno nastrouhané jablko s bílým jogurtem, lžičkou medu, troškou skořice a lžičkou rozdrcených ovesných vloček. Smíchejte, namažte na pleť a nechte působit asi 20 minut.

orange fruit

Suchá pleť

Medovo tvarohová

Med a tvaroh skvěle vyživují a hydratují. Na tuhle masku budete potřebovat lžíci medu, dvě lžíce měkkého tvarohu a jeden žloutek. Nechte působit 20 minut.

DIY-face-mask-main

Banánová

Jeden banán smíchejte s žloutkem a lžící olivového oleje. Smíchejte a na obličeji nechte působit 20-30 minut.

Citlivá pleť

Jogurtová

Jogurt je ideální například na popálenou kůži, takže pokud máte citlivou pokožku, využijte ho i tentokrát. Smíchejte dvě lžíce bílého jogurtu se lžící medu. Až maska na obličeji zaschne, spláchněte ji vlažnou vodou.

Foto: Pinterest.com