Po stopách lokální organické kosmetiky: MYLO

/ Lenka Komrsková

Slovenská přírodní kosmetika MYLO patří mezi oblíbené stálice. Pod taktovkou Barbory Gažové, která za značkou stojí, tak vzniká koktejl produktů složených z esenciálních olejů a bylinek přímo z Barbořiny zahrádky. Jedinečnost této značky vždy podtrhují designové minimalistické eko obaly.

S myšlenkou vyrábět svou vlastní přírodní kosmetiku přišla Barbora Gažová v roce 2013, kdy se jí pod ruce dostala knížka o výrobě mýdel podle dávných receptů našich babiček. Složky do svých produktů vybírá vždy podle toho, pro jaký typ pleti má být určený určený a jaký má mít účinek.

Filozofií kosmetiky MYLO je především ekologičnost a udržitelnost. Přípravky neobsahují žádné stopy palmového oleje, živočišné tuky, parafín, vazelínu či umělá barviva. Produktům naopak dominují esenciální oleje, aloe vera, med či sušené květy nebo také rostlinné oleje.

 Portfolio značky MYLO je pestré – od sér, přes odličovače, hydratačních krémů, regeneračních krémů na ruce, krémových deodorantů až po kosmetiku pro muže a také pečující přípravky pro čtyřnohé chlupáče.

Kosmetiku MYLO můžete zakoupit na ekologickém e-shopu Zemito.cz, který nabízí svým širokým záběrem eko produkty do domácnosti i na zahradu, přírodní kosmetiku od českých a slovenských výrobců, či hračky pro děti i domácí mazlíčky vyrobené z recyklovatelných materiálů. V současné době má Zemito zhruba 40 dodavatelů a působí také na Slovensku.

Sérum na suchou a citlivou pleť, 559 Kč

Vyživující krém na ruce a tělo, 209 Kč

Odličovací mléko na suchou a citlivou pleť, 439 Kč

Denní oční sérum, 415 Kč

Čistící mýdlo na mastnou pleť, 129 Kč