Spa: 7132 Therme
Kde: Vals, Švýcarsko

Hora, kámen, voda. Simplicitní pojetí lázní světoznámého švýcarského architekta Petera Zumthora je jako stvořené pro nekompromisní minimalisty, kteří nestojí o rozptylování přebytečnými dekory a barvami. Na jediném zdroji termálních pramenů ve švýcarském kantonu Graubünden tak stojí kamenná budova čistých lineárních tvarů – přesto však splývá s okolním reliéfem krajiny díky použití lokálně vytěženého kvarcitu, jenž se stal inspirací pro kompletní design spa. Horizontálně umístěné vrstvy valských kvarcitových desek vytváří uklidňující tóny šedé na zdech, doplňují jej beton, leštěné terrazzo, bronz a mahagon. Ve Valsu bude váš prožitek postaven na kontrastech – chlad i horko v termálních pramenech pod širým horským nebem, temnota a světlo střídající se v procedurách za účelem vašeho absolutního uvolnění. Vybírat můžete z kolekce pečujících pleťových ošetření založených na přírodních ESPA produktech nebo desítek druhů masáží, z nichž jednoznačně zaujme intenzivní ajurvédský rituál Abhyanga & Shirodhara pro odstranění insomnie a obnovení správné cirkulace krve.

Spa: Chablé Resort
Kde: San Antonio Chablé, Mexiko

Naprosto jiná dimenze wellness. Slovo exotický není v případě spa v latinskoamerickém Chablé Resort v srdci bohaté mexické džungle dostačující. Kde jinde prožít tradiční očistný šamanský ceremoniál Temazcal v parní „chýši“ nebo se ponořit do magické vody v Cenote, lázni vyhloubené do přírodního vápence, Mayi uctívané jako symbolický vstup do posvátného světa? V Chablé si zakládají na holistickém přístupu, čerpají ze starodávných mystických rituálů, které kombinují s moderními technikami. Každému hostovi je individuálně přizpůsobena jedna ze tří sestav procedur, takzvaných Journey. Na spa menu si vyhraďte několik hodin, díky pečlivé selekci procedur od nefritové pleťové masky přes tělový peeling Chayou s verbenou po kompresní tělovou masáž mayskými bylinami se budete cítit jako znovuzrození. Exkluzivně pojatá hacienda z 19. století na Yucatánu nabízí ale i o něco méně spirituální zážitky, můžete se zde například pustit do degustace tequilly, v Chablé mají největší privátní kolekci na světě.

Spa: Dior Institut Spa
Kde: Hotel Plaza Athénée, Paříž, Francie

Paříž a její koncentrace krásy převyšuje všechna ostatní města. A co se týká konkrétních míst ve městě lásky, těžko budete v Paříži hledat místo, kde vám krásu zprostředkují lépe než v Dior Institutu v hotelu Plaza Athénée. Až se budete procházet ve světlých prostorách s klenutými oblouky a pohodlnými sofa, budete si skutečně připadat jako v řeckých lázních. Než slastně přivřete oči, budete obklopeni elegantní kombinací bílé, šedé a mauve barvy a signature geometrickými vzory. Přestože jsou prostory prosvětlené, nemusíte se obávat chladu, oslnivé podlahy z bílého mramoru jsou vyhřívané. Dior umí zprostředkovat výjimečnost, po osobní konzultaci odevzdáte své tělo do rukou masérů a vaše pleť se napojí elixírem mládí v podobě dvouhodinové procedury Dior prestige exceptional awakening of the senses. Výtažky ze silné, ale křehké růže z Granville pomohou v hloubkové regeneraci i tomu nejnáročnějšímu typu pleti. Téměř zázračná je pak speciální omlazující technika mikrodermabraze s použitím safírových krystalů, kdy se pleť nejen prosvětlí, ale do měsíce se kompletně obnoví její buněčná struktura a tím se vyhladí a vypne pokožka.

Spa: Blue Lagoon Silica Hotel
Kde: Grindavík, Island

Jste neustále zkřehlí chladem, obecně vnímaná teplá voda je pro vás vlažná a zahřát se je pro vás záležitost výjimečná? Vydejte se za přírodními krásami Islandu do Silica hotelu u proslavené Blue Lagoon. Z hloubky dvou tisíc metrů pod zemí tady vyvěrá na povrch devět milionů litrů geotermálních pramenů jasně tyrkysové barvy. Obklopeni dech beroucí syrovou islandskou přírodou a lávovými poli se ponořte do své privátní laguny tekutého tyrkysu o teplotě kolem 40 °C, její jedinečné složení z řas, minerálů a křemenu má blahodárné účinky na pleť i hluboké svaly. Kýžené uvolnění doveďte k dokonalosti během dvouhodinové signature procedury zahrnující In-Water masáž a scrub, bahenní masku a zábal. Pro opravdové milovníky horka je k dispozici samozřejmě i sauna a parní lázně.

Spa: Givenchy Spa
Kde: Hotel Sahrai, Fez, Maroko

Kam jinam se vydat za absolutní očistou těla i duše než do kolébky tradičního arabského hammamu, do marockého Fezu? Ztraťte se ve spletitých uličkách tísicileté mediny, starého města, které je pro svou unikátnost zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Kvůli rituálu vedoucímu ke znovuzrození vyhledejte hotel Sahrai, který ukrývá světový haute couture wellness – Givenchy Spa. Obklopte se atraktivní kombinací orientální filozofie a osobitého francouzského luxusu, jehož design byl inspirován konceptem Patricka Ribese, renomovaného architekta Guerlain spa v Courchevelu. Decentní a vytříbený dekor postavený na přírodních materiálech, jako je kůže, dřevo, kámen a štuky zhmotňuje pojem chic. Pro komplexní zážitek doporučujeme sestavu procedur Sublime moment, v jehož rámci si odpočinete při zeštíhlující masáži těla a speciálním revitalizačním ošetření pleti zaměřeném na potlačení vrásek, vše za použití nejvybranějších Givenchy produktů. Než se ponoříte do jacuzzi nebo infinity pool, projděte se na terasu a vychutnejte si ovocný koktejl a nezapomenutelný pohled na střechy Fezu.