Jak si zamilovat nepoddajné vlasy?

/ Redakce

Kudrnaté husté vlasy byly ještě donedávna nepřítelem, se kterým se musí bojovat. Pokud ale takové máte, asi víte, že tento boj jen výjimečně končí úspěchem. Nekroťte je tolik a naučte se je mít ráda!

Inspirace z módních přehlídek

Návrháři jako Marc Jacobs nebo Vivienne Westwood “frizzy hair” looky záměrně vytvářejí pro své přehlídky. To už je dostatečný důvod, abyste se nesnažila je měnit a naopak z nich právem udělala svou přednost.

Netrapte vlasy hřebenem

Jestli něco krepaté struktuře pomůže, je to kvalitní kondicionér a šetrné zacházení. Nepřehánějte to s česáním a po umytí nechte vlasy uschnout jen tak. Ani klasický ručník jim příliš neprospívá, co nejvíce vody tak vymačkejte rukama a zbytek jen jemně vysušte.

SOS: Culík nebo cop

Pokud se ráno vzbudíte a usoudíte, že objem dosáhl už přílišných rozměrů, záchranným řešením je jednoduchý vysoký culík nebo trendy  francouzský cop. Když navíc cop po nějaké době rozpustíte, vlasy nebudou tak rozlítané.

Nejste v tom sama!

Hladké vlasy bývají považovány za atraktivní a žádoucí. Stejně tak ale mají své kouzlo i neposedné kudrliny. Méně se mastí a takového objemu lidé s věčně rovnými vlasy nikdy nedosáhnou. Už Carrie ze seriálu Sex ve městě věděla, že žehlení je naprosto zbytečné!

Foto: Glamour, Pinterest