V čem je specifická česká kozí Kosmetika Capri?

/ Redakce

Jak firma dosahuje té nejvyšší možné kosmetické kvality? Je to kouzelnými účinky kozího mléka, čerstvostí surovin, nebo tajnou kombinací v recepturách? Zeptali jsme se ředitelky Ing. Jitky Polákové.

Proč kozí mléko?

Kozí mléko je od pradávna považováno za mocný prostředek pro dosažení krásné pokožky. Je totiž nesmírně bohaté na aminokyseliny, vitamíny i minerály a obsahuje vzácné mastné kyseliny blahodárně působící na naši pokožku. Naše firma je na trhu již 25 let a celou tu dobu využíváme vzácných účinků kozího mléka v kombinaci s pečlivě vybranými rostlinnými extrakty. Takto koncipované přípravky nenabízí žádná jiná kosmetická firma na světě. Vysoký obsah kozího mléka, syrovátky, a tedy i mléčných bakterií v našich kosmetických produktech reguluje blahodárně mikrobiom lidské pokožky, a proto může být pleť zdravá i krásná.

Jak se zrodil Váš nápad?

Vystudovala jsem vysokou školu zemědělskou. Za socialismu jsem pak pracovala na Dobříši a kooperovala s věhlasnými rukavičkářskými závody. Nejlepší rukavice jsou z kozinky a tehdy mě napadlo chovat kozy. Pak přišla revoluce, najednou bylo možné podnikat prakticky v čemkoliv a já se chtěla pustit do výroby kozích sýrů. Tenkrát mě ani nenapadlo, že by kozí mléko mohlo být takto efektivně používáno kosmetice. Jenomže záhy na to rukavičkářské závody skončily a kozinky nikdo nechtěl. Bohužel ani o kozí sýry v té době zájem nebyl, ta myšlenka trošku předběhla dobu. Při výrobě sýru ale vzniká odpad v podobě syrovátky a mě napadlo něco jiného. Tehdy v Rakousku jsem viděla, že v lékárně jsou k dostání masti s kozím mlékem. Našla jsme člověka, který pro mě vyvinul prvních šest přípravků a v roce 1995 započala výroba kosmetiky. Bylo to vzrušující!

Co přesně ženám nabízíte?

 Velmi moderní a účinnou českou kosmetiku tradičních značek La Chèvre a Le Chaton, které poskytují kompletní péči o pleť, tělo, vlasy. Nejširší sortiment má naše pleťová péče. Najdete u nás jedny z nejúčinnějších sér na trhu, dále krémy pleťové i oční, masky, peelingy i přípravky na čištění pleti. Mnoho našich přípravků je doslova nabito kozími surovinami. Obsah kozího mléka je v řadě přípravků až 30 %, což je opravdu hodně, to jinde nenajdete. Nyní máme také nově značku Capramedic s přípravky, které se zaměřují na problematické projevy kůže. Jedná se o první přípravky na světě s vysokým podílem biologického růstového faktoru a proteinu laktoferin. Právě proto jsou tak funkční a vysoce účinné.

Co je takovým Vaším pokladem?

Receptura každého našeho produktu je dokonale vyvážená. Základ z kozího mléka doplňujeme těmi nejlepšími surovinami mořského a rostlinného původu jako jsou jahody, růže, avokádo, a i proto naše kosmetika decentně a příjemně voní. Za poklad považuji každý jeden produkt. Ale pokud mám něco vypíchnout, je to řada Platine značky Le Chaton. Jedná se o vysoce efektivní anti-age péči o pleť. V řadě najdete noční omlazující masku Platine M, noční olejové sérum s kyselinou hyaluronovou Platine N, pleťové sérum pro náročnou pleť Platine S, multikorekční denní krém pro sjednocení pleti Platine K.

Vy máte i své kosmetické salony, je to tak?

Spolupracujeme se sítí kosmetických salonů a jejich přehled najdete u nás na webu www.kosmetikacapri.cz. Pravidelně kosmetičky školíme a představujeme jim novinky nejen v sortimentu, ale obecně v kosmetických trendech, technologiích, možnostech péče. Každé ženě vždy radím, ať se zaměřuje každý den na pravidelnou domácí péči, ale ať alespoň jednou za měsíc navštíví profesionální kosmetický salon, kde o sebe nechá pečovat a pleti dopřeje to, co potřebuje. Kosmetička vždy navíc zkušeně a individuálně dle aktuální situace, věku, či ročního období poradí s produkty na domácí péči. Což je velmi důležité.

O Capri

Všechny své kosmetické přípravky firma vyvíjí a vyrábí v obci Čím nedaleko Prahy. Produkty jsou lokální, vždy čerstvé a vysoce kvalitní. Obaly jsou 100 % recyklovatelné a nezatěžují tedy naši přírodu. Vybírat si můžete produkty na pleť, tělo i vlasy ze 3 značek: La Chèvre, Le Chaton, Capramedic.

www.kosmetikacapri.cz

Foto: Archiv