Chic style: Mikádo

Celebritami oblíbený “bob” je bezesporu jedním z nejvíce chic účesů, který ale samozřejmě vyžaduje pečlivou úpravu. I tzv. postelový vzhled či jemně rozcuchané plážové vlasy stojí nějakou námahu, aby došlo k vytouženému efektu.

Nejjednodušší klasický look vytvoříte snadno pomocí žehličky. Pro menší změnu dejte pěšinku na stranu a užijte si elegantní patku. Pokud vaše mikádo už opravdu potřebuje střih a nový tvar, nedokonalosti zakryjete pomocí vln, které rovněž opticky zkrátí délku. Líné “polovlny” se okamžitě stanou neformálním statement účesem.

J. Lo signature style: Napůl nahoru

Nejtypičtější účes J. Lo je tzv. half updo, nebo v duchu českých devadesátkových trendů, falešný culík. Americká diva ho nosí zatočený do drdolu, ležérně dolů, zkrátka jakkoliv, avšak jeden prvek nechybí nikdy – dokonalý objem s velkými vlnami.

Efektní a bez pochyby i komfortní účes dává vyniknout make-upu i náušnicím, zejména pokud jich máte více. Vytvoříte ho navíc raz dva. Dalším bonusem jsou v karanténě problematické odrosty. Ať už vás trápí šediny či přirozená barva v jiném tónu, falešný culík skryje pěšinku, tedy nejviditelnější část růstu vlasů.

Experiment: Ofina

Spojení slov experiment a ofina rozhodně nechápejte jako radu, ať se doma samy ostříháte. Přestože odvážnější z vás mohou dojít k úspěšnému pokusu s tutoriálem na YouTube, rozhodně se nejedná o sázku na jistotu. Můžete si ale pohrát s tím, co máte.

Ofina jednoznačně vyžaduje pravidelný střih, takže se asi pár nešťastnic s přerostlým účesem najde. To však může být výhoda – nechte ofinu jen ledabyle v očích po vzoru nestárnoucí Jennifer. Vezměte do ruky žehličku, vyžehlete ofinu do rovna nebo zkuste jemné zvlnění, které si bude skvěle rozumět s ležérním drdolem nebo velkými vlnami po celé délce. Svěží vzhled vznikne i rozdělením ofiny v půlce na dvě strany, což je zároveň i řešení, když se chcete ofiny zbavit úplně.

Tip: Chcete-li zkusit ofinu, ale máte obavy z permanentního zásahu, přehoďte část vlasů přes čelo a efekt zakryjte drdolem.