Ano, kvalitní a vyvážená strava je daleko důležitější, než jakákoliv vlasová maska. Zaměřte se proto více na to, co jíte, než na produkty, které používáte. Správným jídlem totiž vyživíte své vlasy (a nejen ty!) už zevnitř. V praxi to znamená, že budou daleko silnější, pružnější a lesklejší. Kvalitní kosmetika je pak už jen třešničkou na dortu ve finální péči o krásné vlasy.

Zařaďte do svého jídelníčku následující potraviny a během pár měsíců se připravte na dokonale krásné vlasy. Věřte, že na takový efekt se opravdu vyplatí počkat.

Vejce

Nebojte se zařadit vajíčka do svého jídelníčku. Obzvlášť pokud toužíte po oslnivém lesku. Vejce obsahují mnoho kolagenu a keratinu. Látky, které jsou důležité především pro zdravý vzhled a lesk vlasů. Kromě toho také obsahují biotin, který posílí nejen vaše vlasy, ale i nehty.

Omega-3 mastné kyseliny

Jedna z nejdůležitějších látek pro krásné vlasy. Vysoký podíl najdete v rybách (především lososu), avokádu, oříšcích a semínkách. Každý den si dejte hrst mandlí k svačině. Nejen, že vás dostatečně zasytí a posílí růst vašich vlasů, ale také díky vysokému obsahu vitamínu E vyživí vaši vlasovou pokožku. Její péče je totiž mnohem více důležitá než ta, kterou neustále věnujeme jen konečkům.

Pivo

Možná jste si právě vzpomněli na své dávné pokusy s pivní maskou, která měla dodat vaším vlasům oslnivý lesk a hebkost. Opravdu to funguje, a to díky nízkému pH, které uzavírá vlasové kutikuly. Daleko více ale funguje jeho vnitřní užití. Takže až se budete příště v baru rozhodovat, jaký drink si objednáte, myslete na vaše vlasy a dopřejte si jedno malé.