Jako pírko

Jak si své polodlouhé vlasy upravuje například Kristen Stewart nebo Dakota Johnson? Na pomoc si zavolají sponky, pírka a pinetky! A čím více jich je, tím lépe! Tento trend byl k vidění nejen na červeném koberci, ale i na přehlídkových molech a v rušných ulicích fashionweeků. Pírky můžete sepnout jen jednu stranu za uchem a umístit je i ležérně přes sebe a vytvořit tak zajímavé abstraktní uskupení. Problém s kratšími vlasy všichni známe: když se je pokusíme sepnout nebo dát do culíku, hned nám zase někde vykouknou. Jedna sponka je tak opravdu málo! Vlásenky a pírka už tedy schovávat nemusíte, ale hrdě je ukažte!

Nebojte se drdolů!

S délkou okolo ramen si drdol na temeni hlavy jen tak nevykouzlíte. Spokojit se však můžete s polovičním messy drdůlkem po vzoru Dakoty Johnson nebo si na pomoc můžete přivolat opět sponky, tentokrát je však nenechejte s barvou vašich vlasů kontrastovat, neměly by být tolik viditelné. Chcete-li však pro slavnostní příležitosti zvolit elegantní formu smotaných vlasů, posuňte drdol co nejníže to jde. Vykukující prameny u obličeje můžete buďto lehce zvlnit žehličkou nebo kulmou, nebo je naopak splést – ať již pomocí utažených minicopánků nebo je jemně zatočit a připevnit jak jinak než sponkami.

 

Čelenky

Věřte tomu, že čelenky nejsou určené jen na sport nebo aby vás uchránily před znečištěním, když si nanášíte masku na obličej. Jsou skutečně trendy doplňkem, který milujeme i pro jeho praktičnost. Vlasy zčesané z tváře vytvoří dramatický look, který upře pozornost na vaši tvář a zejména pak oči. Pakliže se na něj necítíte, nevadí, využít můžete i šátek a pár pramenů z něj vystrčit, aby rámovaly váš obličej. Na přechodné období, kdy ještě nemusíme nosit čepice, naprosto ideální look!

Trojitý drdol

Dole vám chybí potřebná délka, ale vy stejně chcete objem vyšponovat i směrem nahoru? Rozdělte si vlasy do dvou nebo tří pramenů a vytvořte menší messy drdoly, které umístíte nad sebe tak, aby se částečně překrývaly.