Cvičte jako baletka: Jak na to?

/ Redakce

Mít postavu jako baletka je snem mnohých z nás. Jsou štíhlé, rovné jako pravítko, svalnaté, ale stále vypadají ladně a jejich svaly přirozeně. Baletní cvičení si můžete vyzkoušet i vy. Představujeme vám Ballet Barre Fitness.

Propojení fitness a baletu se začíná po celém světě čím dál více rozšiřovat a stává se oblíbenou alternativou posilování. Podstatou je fitness cvičení, které je inspirované a postavené na základě baletní výuky. Zaměřuje se především na cviky specializované na cardio, sílu, ladnost a ohebnost.

Světovou průkopnicí tohoto cvičení je americká baletka Mary Helen Bowers, bývalá tanečnice NYC baletu. S Mary cvičí nejen andílci Victoria’s Secret, ale trénovala s ní i herečka Natalie Portman při přípravě na svou roli ve filmu Černá labuť. Mary nabízí i mnoho kurzů online a vede svůj vlastní blog.

Nemusíte být fitness profesionál nebo mít zkušenost s tancem. Důležitá je především chuť vyzkoušet něco nového. Tak se naučte baletní kroky, zatancujte si, protáhněte se a buďte ladná jako baletka. I v Praze najdete pár míst, kde si můžete tento typ cvičení vyzkoušet. Hodiny nabízí například taneční škola Balladine nebo Dance perfect.