Kardio pálí o sto šest

Běh, chůze či jízda na kole patří mezi nejoblíbenější kardio tréninky. Jsou to ty vytrvalostní aktivity, při nichž se tepová frekvence pohybuje na 60 – 75 % vašeho tepového maxima. A ano, jde o typ tréninku, při němž budete hodně spalovat kalorie a zvyšovat tak svůj energetický výdej.

Kde kardio nestačí

Nejde ovšem jednostranně říct, že kardio je pro hubnutí lepší. Začnete běhat a po krátké době se mohou dostavit i první výsledky. Jenže tělo si na aerobní aktivity postupně zvyká, což znamená, že hubnutí bude při stejné zátěži čím dál tím těžší, protože nebudete spalovat tolik jako na začátku. Kardio navíc tolik nemyslí na vaše svaly.

Silový trénink buduje svaly

V této chvíli stojí v hlavní roli silový trénink. Ten je zaměřen na budování vaší svalové hmoty a na získání síly. Zdá se vám to zbytečné? Chyba! Posilování totiž podporuje bazální metabolismus – výdej energie v klidovém stavu. Zjednodušeně řečeno, čím více svalů máte, tím více hubnete, když jste v klidu. Tréninkem si navíc krásně zpevníte postavu.

Kombinujte

Z odstavců výše už je asi zřejmé, že cesta k vysněné postavě vede ideálně přes kombinaci obou typů tréninků. Mnoho žen se činkám vyhýbá ze strachu, že budou vypadat jako kulturistky. Takové obavy jsou ovšem zcela zbytečné. Za tím jsou totiž dlouhé roky cílené, intenzivní a tvrdé dřiny. V každém případě myslete při hubnutí na pravidelnost, berte v potaz svou aktuální výkonnost a hlavně se snažte si sportování užívat!