Proti stresu: Jasmín

Vysoce pozitivní účinek na naše tělo i mysl má jasmín. Vědecké průzkumy dokázaly, že jeho přítomnost nám dokáže snížit vysokou úroveň stresu, přispět k dobrému spaní a také zvýšit naši produktivitu po celý den. Jeho jemná vůně zároveň dodá vašemu domu dokonalou harmonii a pozitivní energii.

Pro kvalitní spánek: Levandule

Trápí vás nekvalitní spánek, nespavost, nebo problémy s usínáním? Pořiďte si na noční stolek levanduli. Místo té sušené dejte přednost živé rostlině. Její dokonalá vůně zklidní vaše tělo i mysl a navodí potřebný pocit harmonie. Levandule dokáže také snížit krevní tlak a odbourat stres.

Pro duševní pohodu: Orchidea

Podle zásad Feng Shui dokáže právě tato květina přinést do domu pozitivní energii. Kromě toho má také pozitivní vliv na naši náladu a celkově přispívá duševnímu zdraví. Skvělou společnost vám tak bude dělat především v pracovně nebo v obývacím pokoji.

Pro léčivé účinky: Aloe vera

Rostlina, kterou by měl mít doma snad každý z nás. Dokáže dokonale vyčistit ovzduší od prachu, bakterií a dalšího znečištění. Její listy zase skvěle zastanou funkci přírodní lékárničky. Poradí si se záněty, poraněnou kůži, akné i s popáleninami díky léčivé gelovité struktuře uvnitř listů.