Berlínský módní zážitek na BMFW

/ Redakce

Berlínský týden módy je za námi, pojďme si připomenout několik přehlídek, jejichž byl hostem i Iconiq.cz.

Byl to velmi dlouhý a zároveň rychlý a zážitkami nabitý den. Budíček ve 4:15 mě sice nepotěšil, ale na berlínský fashion week jsem se těšila moc. Iconiq byl hostem třech přehlídek, ze kterých vám přináším krátkou reportáž i ve fotogalerii.

Týden módy se v Berlíně konal opět pod taktovkou Mercedes Benz, tentokrát na místě ledního kluziště, ke kterému byl přistavěn typický bílý stan. V jeho prostorech probíhaly doprovodné programy, občerstvení i různé partnerské akce. Celkový dojem charakterizují slova vzdušnost, elegance a dynamičnost.

Všechny přehlídky začínaly na čas a vše bylo perfektně zorganizované. Jako první byla na programu jedna z velmi úspěšných německých módních návrhářek Anja Gockel. Kreativní modely s květinovými potisky byly doplněny perfektně střiženými šaty i kalhotovými kostýmy. Na začátek příjemná letní inspirace.

mbfwb-19

Druhou prezentovanou značkou byla Glaw, za kterou stojí berlínské designérské duo Jesko Wilke a Maria Poweleit. Kontrastní kombinace hedvábných topů s kůží se nesla v jasných barvách červené i jemných odstínech fialkové. Publikum dalo najevo naprosto jasně své nadšení kolekcí a popularitu oblíbeného návrhářského dua svým potleskem.

Třetí v pořadí byla značka Minx by Eva Lutz. Žensky laděná klasika bez výraznějších prvků měla v úplně plném sále naprostou podporu a polesk skoro za každým modelem. Návrhářka Eva Lutz tvoří modely čisté, jednoduché s hravou elegancí.

Módní den v Berlíně mi přinesl mnoho inspirativních setkání i zážitků. Přála bych i letošním organizátorům MBPFW, aby se nechali inspirovat pověstnou německou precizností spojenou s doprovodných programem mezi přehlídkami, který dává akci jednoznačně přidanou hodnotu.

Foto: Kamila Písaříková