3 technologie, které zabrání ničení vašich vlasů

/ Redakce

Úprava účesu může vlasy zbytečně zatěžovat a poškozovat jejich strukturu. Naštěstí přicházejí nové vynálezy, které toto poškození snižují. Představíme vám 3 revoluční technologie, díky nimž si můžete v pohodlí domova vytvořit fazónu jako od profesionála a vaše hříva zůstane zdravá.

Přístroje navržené britským vynálezcem Jamesem Dysonem a jeho týmy vývojářů vynikají novými nápady a pokročilými funkcemi. To platí i v případě pomocníků pro styling vlasů, které zkrášlují ženy po celém světě. Nejen, že si díky jeho fénům, žehličkám a stylerům mohou samy doma vytvořit účes jako z kadeřnického salónu, ale zároveň unikátní technologie inteligentně regulují teplotu a tím minimalizují poškození vlasů.

Rychlé sušení bez extrémních teplot

Nepřítelem vlasů číslo jedna jsou extrémní teploty, zvlášť, když tato expozice trvá příliš dlouho. Proto vynálezce Dyson vybavil svůj fén Supersonic malým výkonným digitálním motorem Dyson V9, který rotuje rychlostí 110 tisíc otáček za minutu. Vysouší tedy rychlostí blesku, navíc je tichý, lehký a na rozdíl od jiných klasických vysoušečů měří teplotu vzduchu 40krát za sekundu a reguluje její výši. Ochranná technologie Heat Shield zase zajišťuje chladný povrch nástavců, takže se při jeho používání nepopálíte. Výměnné magnetické nástavce přitom umožňují vytvořit různé účesy.

Coanda efekt vytvoří perfektní účes

Jev, odborně nazývaný coanda efekt, nastává, když vysokorychlostní proud vzduchu klouže po povrchu a díky rozdílům v tlaku pramen vlasů sám přilne k nástavci. Specialisté na aerodynamiku z vývojářského týmu Jamese Dysona využili tento princip a vytvořili styler Airwrap, který dokáže upravovat vlasy za pomoci vzduchu v kombinaci s teplem. Díky různým nástavcům se dají vytvořit vlny nebo vyhladit účes dle libosti – a to bez poškození vlasů či rizika popálenin.

Měděné destičky žehlí vlasy šetrněji

Průkopnická technologie Dyson Corrale s pružnými destičkami z manganové slitiny mědi oproti „obyčejným“ žehličkám vlasů nepotřebuje extrémní teploty. Destičky se totiž ohýbají kolem pramenu a umožňují tím vytvořit stejný účes, ale s menším množstvím tepla – a polovičním poškozením. Integrovaný snímací systém reguluje teplotu destiček 100krát za sekundu. A protože je žehlička bez napájecího kabelu, jednoduše se s ní manipuluje.

Žehlička na vlasy Dyson Corrale, cena: 13 990 Kč. Seženete na www.dyson.cz