Bilance prvního jarního Premieru

/ Redakce

První jarní fashion week organizovaný známým Designblokem skončil. V neděli večer ho v Trojském zámečku oficiálně uzavřela interaktivní výstava pár hodin starých i zcela nových kolekcí pre-fall a jmenování vítězek Cen šéfredaktorů. Za šperky byla oceněna Janja Prokić, za módu pak Liběna Rochová.

Jarní Designblok Premier Fashion Week si dal vysoký cíl – vyplnit prázdný prostor v roce, kdy si návrháři prezentují nové kolekce sami. Do své galerie Křehký jich pozval celkem sedmnáct, jediná Denisa Nová se rozhodla novinky ukázat ve svém butiku. Dostat k módě všechny se pokusil skrz pop-up shop a šperkařský brunch.

Na některé se snadno zapomnělo ihned, někteří zůstali v paměti déle. S kartou pro talenty svým neotřele mladistvým experimentem potěšily Monika Krobová, Karolína Juříková, Eliška Kuchtová a Tereza Ujevičová.

Zatímco Hana Zárubová zůstala ve své komfortní zóně, s lehkostí z ní vyšla Jindra Jansová. Svými technologickými postupy všem uhranula česká návrhářka žijící v Londýně Martina Špetlová. Pavel Brejcha s Katarínou Král zase dokázali, že nominace na cenu Czech Grand Design 2012 nebyla žádnou náhodou.

Šéfredaktoři módních médií následně ocenili nejlepší kolekci celého „maratonu“. Královnou Designblok Premier Fashion Weeku korunovali výbornou Liběnu Rochovou, která s titulem získala i finanční odměnu. Přestože vedoucí ateliéru Designu oděvu a obuvi na pražské VŠUP nepochybila ani v jednom stehu, otázka, zda by si dotující injekci nezasloužil někdo mladší, se nabízí přímo sama.

Tým Designbloku dokázal, že je schopný zorganizovat navštěvovanou akci i „přinutit“ návrháře vyprodukovat své kolekce načas. Vzhledem k tomu, že se česká módní scéna nemusí řídit světovými pravidly prezentování souborů v půlročním předstihu, první jarní Designblok Premier Fashion Week se dá v tom nejširším možném měřítku zhodnotit jako úspěšný.


Foto: Hermina.cz

0 Comments

Leave a Comment