Bílé šaty a krátké vlasy? Vyberte si z nových trendů na léto

/ Redakce Foto: Elle, Vogue, Getty, Pinterest

Kdybychom měli nějak definovat pomíjivost, stačí k tomu jedno slovo: trendy. Každý půlrok návrháři a trendsetteři určují jejich směr, je však téměř pravidlem, že se v určitých cyklech opakují. Neznamená to tedy, že kdo chce s módními tendencemi držet krok, musí si každou sezónu kupovat nové oblečení. Změny jsou ale logické, minulé léto se totiž nosily květinové vzory a ty člověka rychle omrzí – přišel čas na jednoduchost bez vzorů a světlé barvy.

Když Victoria Beckham ukázala, že tenisky se dají nosit se stejnou grácií jako podpatky, bylo jasné, že pohodlnost a praktičnost začíná v módě vítězit a heslo „pro krásu se musí trpět“ už je minulostí. Stejně je to s vlasy, ty dlouhé jsou v létě nepříjemné a příliš hřejí. Věřte, že s kratším sestřihem, ať už po ramena nebo úplně krátkým, se budete cítit opravdu lehce. Léto je alespoň částečně obdobím bezstarostnosti a hravé kadeře poletující kolem hlavy tuto atmosféru jen podtrhují.

Leighton Meester už se nálepky „Blair Waldorf z Gossip Girl“ nezbaví, je ale stále stejně krásná a nyní se odvážila ke kratším chic vlasům.

Máte vlnité vlasy a na ofinu si proto netroufnete? Nemusíte se bát, letos se nosí i s vlnitými nebo dokonce kudrnatými vlasy. Jen hrozí, že budete muset ráno strávit v koupelně o pár minut více času krocením nezbedných pramenů.

Takzvaný pixie cut je další variantou, jak osvěžit svůj vzhled.

Modelka Karlie Kloss se ale na trendy neohlížela, krátké vlasy nosí již pár let.