Vzpomenete si ještě na první impuls, který vedl k založení vlastního módního blogu?

H: S Veronikou jsme se poznaly až na Vysoké škole v Ostravě a právě v jedné z hodin, kdy jsme se docela nudily, vznikl nápad na založení vlastního blogu.

V: Obě nás móda vždy bavila a módní blog jsme chtěly především jako vlastní prostor pro sebevyjádření nejen našich fotografií, ale také našich každodenních problémů.

Do tohoto prostředí jste se dostaly poměrně pozdě, přesně ve chvíli slávy řady dalších blogů, které třeba již zanikly. Bylo ze začátku těžké najít si své fanoušky?

H: Nikoho jsme nehledaly, psaly jsme blog s chutí a radostí a fanoušci si nás postupně našli sami.

V: Blog jsme nezakládaly s cílem získat co nejrychleji největší počet fanoušků. Samozřejmě nás potěšilo, když si naši čtenáři náš blog postupně našli sami od sebe a sledují nás po celou dobu blogování. Vidí tak, jak se náš styl postupně mění a vyvíjí.

Dnes ovšem patříte k nejznámějším zástupcům módních blogů v ČR, kolik čtenářů k vám denně přijde a jaké články mají podle vás nejraději?

H: Jednoznačně články s outfity.

V: Denně okolo 10 tisíc a nejraději mají naše články o outfitech, potom je oblíbený také náš instagram a samozřejmě videa a nejrůznější návody či recenze produktů.

Jaké to je blogovat ve dvou, můžete si vzájemně vypomáhat nebo je to někdy spíše na obtíž a v názorech se rozcházíte?

H: Určitě si rozumíme v názorech, jinak bychom už dávno s blogem skončily.

V: S Hankou se na tom, jak vést blog, dokonale shodneme. Máme na život podobný pohled, jsme taky podobné povahy a asi si rozumíme i proto, že obě pocházíme ze severní Moravy:-)

Kdybyste měly jmenovat kousek ve vašem šatníku, kterého si nejvíce vážíte, co by to bylo?

H: Já, jako milovnice slunečních brýlí, bych se už neobešla bez slunečních brýlí od značky Céline, které jsem sháněla docela dlouhou dobu.

V: Kvalitních a nadčasových kousků. Je těžké vybrat pouze jeden jediný. Asi to tedy bude klasická Chanel kabelka.

Na jaře se neobejdete bez:

H:  Kožené bundy.

V: Holých nohou a áčkové sukně.

Nikdy byste si na sebe neoblékly:

H: Pohorky a batoh.

V: Rejoice kalhoty, ale….nikdy neříkej nikdy:-)

Co se vám vybaví, když se řekne cestování:

H: Zážitek.

V: Zábava a dobrodružství.

Jste šikovné stylistky a navíc provozovatelky internetového obchodu s oblečením a doplňky. Jakou inspiraci (poslání) skrz vaše služby šíříte, co můžete svým zákazníkům nabídnout?

H: Originalitu, jedinečnost a rozumné ceny.

V: Kousky, které prodáváme v našem internetovém obchodě, pečlivě vybíráme a můžeme se za ně 100% postavit. Jsou to věci, které nám v Česku chybí a samy bychom je nosily.

Hledáte inspiraci u českých či zahraničních módních návrhářů, sledujete týdny módy?

H: Ano samozřejmě. Miluji street style fotografie a fotky tzv. „It girls“ vždy před jednotlivými přehlídkami. Ze zahraničních značek miluji značky Alexander Wang, Marc Jacobs nebo např. Chanel.

V: Já jsem v období fashion weeků hotový maniak. Všechny živě přenášené přehlídky musím vždy vidět hned. Také ráda sleduji streetstylové blogy, takové mi v ČR docela chybí. Z českých návrhářek mám ráda Kateřinu Geislerovou či Ivanu Mentlovou. Ze zahraničí bych pak jmenovala Céline, Chloé či Acné.

Co plánujete ohledně blogu do budoucna, na jaké zajímavé spolupráce/akce/nápady se mohou čtenáři těšit?

H: Již brzy budeme měnit design, ale prozatím si detaily chceme nechat pro sebe.

V: Určitě je toho spoustu, mnoho spoluprácí a projektů se pomalu začíná rýsovat a vše necháváme zatím otevřené.

Máte nějaký vzkaz pro naše čtenáře?

H:  Nebojte se nosit barvy a občas experimentovat. Nepodporujte módní šeď v ulicích, která v Česku především v zimě převládá.

V:  Móda vám dává možnost se odlišit od ostatních, tak proč toho nevyužít. Stačí se přestat bát reakcí a začít si s módou trochu více hrát.

Foto: Soukromý archiv


Foto: Soukromý archiv