Aby nedošlo k nedorozumění, slovo preppy není pouhým označením módního stylu, jedná se o pojmenování životního stylu, který ctí mnohé a poměrně přísné zásady, ale o tom jsme již psali. Móda označovaná slovem preppy má své kořeny již na konci 40. let a na začátku 50. let minulého století, kdy vznikala především na severovýchodním pobřeží Spojených států amerických.

Tento trend se stal velice oblíbeným především v anglicky mluvících zemích a za jeho hlavní vyznavače byli považováni studenti nebo absolventi prestižních středních škol. Preppy se rychle šířil do vyšších středních vrstev a různých sportovních odvětví jako je jachting, tenis, ragby či veslování. Nezapomenutelnými ikonami se stala dvojice Jackie a John Kennedyovi, styl pronikl ke kostýmům postav z filmů Absolvent, Snídaně u Tiffanyho nebo Velmi nebezpečné známosti.

Styl odpovídající sportovní eleganci zažil svůj největší rozmach na začátku let šedesátých, kdy tento trend převzala do rukou řada návrhářů v čele s návrhářem jména Perry Ellis. O tom, jaká jsou pravidla a co přesně zapadá do mozaiky tohoto konzervativnějšího avšak velice nadčasového stylu, jste se mohli dočíst v jednom z našich předešlých článků.

Pokud si ovšem nejste stále jisti „co a jak“ určitě vám přijdou vhod tipy na dva nově vzniklé blogy, které se preppy a všemu kolem věnují. Na českém blogu www.preppy.cz, který vznikl teprve nedávno – v polovině března, vás provází tajuplná slečna Preppy narozená v roce 1990. Dočtete se zde zajímavé typy na jednotlivé kousky v tomto stylu, rady ohledně barev a nákupů.

Smutní nemusejí být ani východní sousedé, slovenská verze tohoto blogu je k mání také od března a zaměřuje se mnohem více na pány, které naučí např. různé způsoby uvázání šátku nebo pomůže s typologií obuvi. Do budoucna chce informovat především o historii stylu, doplňcích a těšit se můžete i na propagaci preppy ve filmovém průmyslu.

A až to všechno nastudujete, stačí už jen poté zamířit do nejbližších prodejen Gant, Lacoste, Tommy Hilfiger nebo Ralph Lauren a zkusit si kombinování naživo.