Bomton představuje mini kolekci Nativity

/ Redakce

V kadeřnictví BOMTON kladou důraz nejen na osobní růst a profesní vývoj, ale také na podporu juniorských talentů. Jedním z nich je Tereza Nová, která představila juniorskou kolekci NATIVITY.

Jde o dětskou kolekci, do které se v tomto oboru pouští málokdo. U dívčích střihů Tereza kladla důraz na základní střih ve třech různých délkách. Smyslem střihu je pohodlí a nenáročnost následných úprav účesu. Mladé dámy tak mohou být stále upravené a už v dětství pěstovat svůj styl.

U chlapeckého střihu si Tereza dovolila větší inspiraci moderním pánským střihem, který je pohodlný na nošení a vlasy při něm nepadají do očí. Mladému gentlemanovi tak nic nebrání v jeho divokých radovánkách s jasnou dávkou elegance a charisma.

 

Tereza Nová o NATIVITY: „Mám ráda výzvy a do dětské kolekce se pouští málokdo. Líbí se mi, jak jsou účesy dětí prezentovány v jiných zemích. Jsou jednoduché, snadno upravitelné, praktické a nadčasové. To jsem se snažila přenést do své kolekce. Nativity je zrození mladých průbojných trendy dětí z moderních rodin se zájmem o současnou módu.“

Terezu najdete ve studiu Bomton Brumlovka, kam před rokem nastoupila za účelem vzdělání a dosažení svých cílů, mezi které patří být „jedna z nejlepších“. Nedávno také složila zkoušky na pozici Classic Junior, kterým předcházela tvrdá roční příprava pod vedením držitele ocenění Kadeřník roku v soutěži Hairdressing Awards, Jana Balcaříka. 

Terezo, jaký je ideální střih pro děti?

Účes pro děti by měl být v prvé řadě praktický. Ideální volbou jsou jednoduché střihy, které nejsou náročné na údržbu ani na samotnou tvorbu. Je to například mikádo v různých délkách u děvčat a kratší střihy u chlapců.

Jaké jsou nejčastější chyby v péči o dětský vlas?

Jedna z nejčastějších chyb, se kterou se setkávám, jsou právě střihy. Rodiče holčičkám volí například ofinky, které je ale nutné stříhat každé tři týdny. Pokud se tak nestane, vlasy tzv. „lezou dětem do obličeje“, a to je pak velmi náročné na zpracování.

Další chybou je zanedbávání mytí vlasů. Děti se potí mnohem více než dospělý jedinec a neustále si do vlasů zamotávají různé předměty, jako jsou lízátka, žvýkačky, apod. Proto je nutné dbát na správný postup při péči o vlas.

Foto: BOMTON