Botanicus: Ekologický svět plný bylinek

/ Redakce

Botanicus je na trhu od roku 1999. Do povědomí se dostal díky svým ekologickým kosmetickým produktům, při bližším pohledu je ale jasné, že tato značka toho nabízí mnohem víc.

Už jste byli ve vesnici Ostrá u Lysé nad Labem? Přímo tam se nacházejí rozlehlé 30ti hektarové zahrady značky Botanicus, kde se ekologicky pěstují všechny rostliny pro jejich výrobky a kde můžete zažít i neobyčejný den.

Bylinné zahrady byly založeny na jaře v roce 1999 a všech třicet hektarů je obhospodařováno ekologicky. Celkově mají několik částí, z nichž každá z nich má svůj specifický charakter a je inspirována různými obdobími a styly. Projít se tak můžete zahradou Zeleninovou, Bílou, Užitkovou nebo si zažít rébus ve voňavém Bludišti plném levandule.

Součástí zahrad je i Arboretum, ojedinělá sbírka stromů, která se stala se základem projektu Dagmar a Václava Havlových. Je plná zajímavých dřevin a rostlin i botanické zahrady určené k výzkumu i odpočinku.

V Historickém centru řemesel a umění budete zas procházet dobovými kulisami a můžete si také vyrobit svůj arch ručního papíru, svíčku nebo mýdlo. Po celý rok se v Ostré konají nejrůznější akce, čeká na vás Festival Piva a vína, Den cirkusu a žonglérů nebo například Den medu a perníku. Poslední jmenovaný je v sobotu 15.června,  ochutnáte medovinu, asistovat můžete u výroby a zdobení perníků i u stáčení medu.

Na oficiálních stránkách najdete celý kalendář akcí i adresy obchodů Botanicus.

Foto: Archiv, Facebook.com