Božská BAGUETTE slaví

/ Redakce

Již od června probíhají oslavy vzniku ikonické kabelky italské značky Fendi Baguette.

První oslavný počin bylo vydání knihy v luxusním provedení v podobě elegantní krabičky, do které je publikace vložena. Knihu vydalo nakladatelství Rizzoli. Od té doby procestovala spolu s vybranými historickými kabelkami a také limitovanou edicí Baguette butiky Fendi po celém světě a je možné si ji zakoupit.

Ikonická kabelka Baguette spatřila světlo světa v roce 1997, kdy ji její stvořitelka Silvia Venturini Fendi vdechla hned 7 různých podob. Na některých designech spolupracovali i světoví umělci jako  Damien Hirst, Richard Prince nebo Jeff Koons. Nejvíce však tuto ikonu proslavila módou posedlá novinářka Carrie Bradshaw alias Sarah Jessica Parker v kultovním seriálu Sex ve městě. Není tedy divu, že i další celebrity jako Olivia Palermo nebo Jessica Biel.

Oslavy tohoto významného módního výročí však zdaleka nekončí. Nyní přichází na řadu spuštění on-line pop-up shopu a to přímo na stránkách www.fendi.com. Při této příležitosti vytvořila Silvia Venturini Fendi speciální limitovanou edici Baguette Geometrica, která bude exkluzivně v prodeji pouze na fendi.com. Je vyrobena v limitovaném počtu 100 kusů a má ikonickou sponu z červeného a zlatého emailu.

Máte už i vy svou ikonickou kabelku?