Brány týdnů módy se definitivně uzavřely

/ Redakce

New York City, Londýn, Milán a Paříž. Čtyři nejsledovanější týdny módy jsou za námi a nezbývá nic jiného než se těšit na ty následující. Do doby, než začne ze stromů opadávat první listí, si ale ještě budeme muset nějakou tu chvíli počkat.

Romantická Paříž byla centrem módního dění od 26. února až do 6. března. Během devíti dní se na přehlídkových molech vystřídalo více než devadesát kolekcí těch nejúspěšnější francouzských návrhářských talentů. Velké očekávání bylo kladeno na první kolekci Alexandra Wanga pro módní dům Balenciaga, což zvládl na jedničku s hvězdičkou. Týden módy tu sice již skončil, vzpomínky na něj nás však budou ještě dlouho pronásledovat…

Na začátku veškerého dění stálo jedno velké přešlapování mezi neznámými jmény, ale již ve středu přišla na řadu přehlídka Dries Van Noten, který rád kombinuje prvky ženskosti s mužskými rysy a nebylo tomu jinak. Designér Peter Copping navrhující pro značku Nina Ricci se nechal inspirovat především tancem, u Miu Miu zapojily do jednotlivých modelů sportovní elementy, puntíky a viktoriánské siluety.

Raf Simons stojící za modely Dior, přišel na řadu v pátek a opět všechny překvapil svým citem pro zachování ducha módního domu, do kolekce vnesl vášeň Christiana Diora pro surrealistické umění. O tom, jakým způsobem si podmanil Karl Lagerfeld celý svět, si můžete přečíst ve středečním článku. Sarah Burton se zase pro svých deset modelů kolekce inspirovala dobou královny Alžběty I. Alber Elbaz se soustředil především na tmavé barvy, áčkové sukně, řasení a jeho oblíbené detaily. Mnozí si jistě ještě teď vybaví aplikace vážek, potisky brouků a květin.

U Givenchy zvítězily především potisky a motivy – kostka, puntíky zvířata či květiny. Marc Jacobs se nebránil dlouhým průsvitným šatům, nočním košilkám a hedvábným županům. A vlastně ani černým parukám, v jedné z nich se na mole objevila dokonce i topmodelka Kate Moss. Novodobé pohádkové vibrace zněly z přehlídky Valentino – bílé límečky se vzorem, výšivky i dlouhé průsvitné šaty doplněné o červená psaníčka a cop na stranu s černou čelenkou. Celý týden, který se nesl v romantickém duchu plném ženskosti, zakončila velice nápaditá přehlídka Jihokorejce Lie Sang Bong, který se nechal inspirovat stylem vintage.


Foto: Facebook.com; archiv firem