Brejníkův Mlýn ožil vánočními dekoracemi

/ Redakce

Je to již několikaletá tradice. První adventní víkend ožije Brejníkův Mlýn v Olovnici vánoční atmosférou. Letos jsou to celé dvě patra kultovního mlýna, které se proměníli v třpytivou krásu.

Floristka Jaroslava Malinová založila před několika lety tradici, o které zpočátku neměla ani ponětí. Vánoční výstava v Olovnici už má za sebou několikátý rok a stále se rozšiřuje. Z jednoho víkendu se stal celý měsíc a z poloviny patra se stali patra dvě.

Když přijedete k Brejníkovu Mlýnu, zprvu vás upoutá jen vánoční věnec na dveřích. Jakmile ale vejdete do prvního  a letos i do druhého patra na půdu, budete naprosto okouzleni a ztraceni. Velký prostor s původními trámy je vyzdoben do posledního detailu. Celý tým připravuje vánoční dekoraci i výzdobu skoro celý rok a nejlépe prý jsou adventní věnce od ruky v létě. Dokonale vyskládané drobnosti a vánoční dekorace jsou vždy laděni do různých barev a vytváří tak celek, který působí velmi jednotně. Po chvíli budete mít pocit, že chcete všechno a chcete to hned. Postupně budete na stejném místě objevovat nové a nové roztomilosti a domů budete odjíždět minimálně po dvou hodinách, spokojení a vánočně naladění.

Mimo skvělé vánoční dekorace si zde můžete koupit i živé květiny, adventní věnce a všechny vánoční dekorace, kterým ozdobíte i stromeček. Letošní novinkou je i pestrá nabídka voňavých svíček Yankee Candle, kterou doplnila paní Malinová svůj sortiment. K vidění je také nová řada kuchyňského textilu, která vznikla podle návrhu paní Malinové a je ručně ušita. K velmi příjemné tradici patří i kultovní svařák, který se ohřívá na pravých kamnech a jeho tajný recept nebyl ještě prozrazen. Nejen na něj se vždy sjedou zákaznice z celé republiky.

Když  už s očima nevíte kam a oslnivý třpyt vás unaví, můžete si skočit do dalšího patra, kde na vás čeká stylové italské občerstvení o které se postaral pravý italský šéfkuchař Davide Lagomarsino. Zkrátka vánoční výstava v Olovnici je tradicí, kterou se rozhodně vyplatí navštívit a která potěší všechny vaše smysly. Více informací najdete zde.

Foto: Kamila Písaříková