BRITISH FASHION AWARDS 2012

/ Redakce

Předávání britských módních cen bylo velkolepé a plné světových celebrit.

Jak jsme vás již informovali British Fashion Council vyhlásil Módním návrhářem roku Stellu McCartney, která tak získala nejvyšší poctu v rámci cen British Fashion Awards 2012. Stella si též odnesla Cenu pro nejlepší značku, která nese její jméno. Dvě prestižní ocenění završují velmi hvězdný rok této módní návrhářky, která kromě úspěchů své vlastní módní tvorby se také zapsala do historie jako autorka olympijské kolekce britského týmu.

Během večera bylo uděleno 14 cen, které si převzaly přední osobnosti módy za svůj kreativní talent a invenci v různých ‚disciplínách‘ módní tvorby a příbuzných oborech. Galavečer, který se konal v hotelu Savoy a divadle, moderovali Gemma Arterton a Nick Grimshaw. Slavnostního vyhlášení cen British Fashion Awards se účastnily slavné osobnosti módního průmyslu, obchodu, modelky, celebrity a média. Vítězům těchto prestižních cen i nominovaným se dostalo zaslouženého potlesku od významných hostů, včetně ambasadorky Samanthy Cameron, Harolda Tillmana, návrháře Valentina, Manola Blahnika, Stelly McCartney, Sarah Burton, Christophera Kanea a Alexy Chung.

Cena za mimořádný přínos módě byla udělena Manolu Blahnikovi, jak jsme vás již minulý týden informovali. Tato zvláštní cena je jednou z nejprestižnějších z udělovaných ocenění. Je určena návrhářům, kteří po celou svoji kariéru ovlivňují globální módní průmysl. Manolo získal cenu jako uznání za svoji výjimečnou kariéru a zásluhy.

Cena pro Návrháře doplňků roku je nejprestižnějším uznáním určeným britskému návrháři obuvi, šperků, klobouků či jiných doplňků. Letos ji získal Nicholas Kirkwood za svůj dnes již kultovní styl bot a mezinárodně úspěšné značce.

Cenu určenou Návrháři pánské módy roku získal již podruhé za sebou Kim Jones, a to za své zásluhy na poli pánské módy a zejména za své vedení ateliéru pánské ready-to-wear módy luxusní značky Louis Vuitton.

Modelkou roku byla vyhlášena Cara Delevingne za své zásluhy na mezinárodní módní scéně. Cara je již od roku 2010 modelkou značky Burberry a v současnosti je také tváří značky Chanel. Její jedinečný styl a módní instinkt před kamerou z ní činí jednu z nejuznávanějších jmen ve světě modelingu.

A komu to tento večer nejvíce slušelo? Zajímavý model měla právě návrhářka roku Stella McCartney nebo modelka a moderátorka Alexa Chung. Nádherný černý model oblékla i Salma Hayek, které to sluší takřka vždy.

 

Foto: British Fashion Council – facebook.com

 

0 Comments

Leave a Comment