British Fashion Awards jsou rozdány

/ Redakce

V London Coliseum se včerejší večer rozdávaly módní ocenění British Fashion Awards za rok 2014. V nominacích nechyběla velká jména.

Celý večer započal příchodem celebrit, návrhářů, módních novinářů na červený koberec. Slavní ctili to, že se jedná o britské ceny a zvolili róby vytvořené předními britskými návrháři a dokonce i módními řetězci. Například Cara Delevingne oblékla šaty od Christophera Baileyho (Burberry), její sestra Poppy pro změnu zvolila právě módní řetězec Topshop, Victoria Beckham zůstala věrná své tvorbě a pánové se nezdráhali obléci do značky Marks & Spencer.

Alexa Chung

Alexa Chang

Mně osobně nejvíce zaujala róba Alexy Chang. I ta zůstala věrna britské značce Emilia Wickstead. Jejich sofistikovanost je dech beroucí a skvěle zvolené psaníčko posouvá celkový outfit do stylových výšin. Zajímavou dvojici na červeném koberci vytvořil přední módní fotograf Mario Testino a česká topmodelka Eva Herzigová. Z Prahy rovnou do Londýna letěla další česká ikona modelingu a to Karolina Kurkova, která zvolila rudé šaty netradičního střihu. Návrhář Tom Ford přišel v doprovodu zpěvačky Rity Ora, která je často považována za módní ikonu.

Mario Testino a Eva Herzigova

Mario Testino a Eva Herzigova

Vítězové jednotlivých kategorií:

Začínající návrhář dámských kolekcí

Marques Almeida 

Začínající návrhář pánských kolekcí

Craig Green

Začínající návrhář šperků

Prism

Nově založená značka

Simone Rocha

Založená značka

Preen

Návrhář dámských kolekcí

Erdem

Návrhář pánských kolekcí

JW Anderson

Návrhář šperků

Anya Hindmarch

Mezinárodně působící návrhář

Nicolas Ghesquière for Louis Vuitton

Návrhář rób pro červený koberec

Alexander McQueen

Značka

Victoria Beckham

Victoria Beckham

Victoria Beckham

Modelka

Cara Delevingne

Kreativní kampaň

Louis Vuitton

Na závěr nelze opomenout ocenění pro Annu Wintour, které cenu za celoživotní přínos módě předal sám John Galliano. Jak velkolepé spojení dvou výjimečných ikon s pověstí dynamitu.

23A6134C00000578-0-Ms_Wintour_was_honored_during_the_ceremony_with_an_Outstanding_A-28_1417472155845

Foto: Profimedia.cz; Instagram