Britské módní ceny versus slavnostní róby

/ Michaela Hošková

Vítěze “British Fashion Award” již známe. Kdo zazářil a kdo naopak propadl na červeném koberci? Jedno je jisté. Celebrity se tento večer snažily uctít britské módní návrháře a značky tím, že se rozhodly právě pro jejich róby.

Modelka Alexa Chung oblékla šaty loňské vítězky Stelly McCartney a rozhodně patřila mezi ty zářící hvězdy toho večera. Oceněná modelka Kate Moss zvolila kožené šaty z dílny Alexander McQueen, přes které přehodila bílý kožíšek Marca Jacobse a neopomněla vše doladit jednoduchými, nicméně vysoce elegantními lodičkami Christiana Louboutina. Celek jako takový patřil mezi ty povedené. Rosie Huntington-Whiteley dala přednost kostýmku Antonio Berardi, který ohromil svým vtipem. Na první pohled nebylo jasné, zda si Rosie oblékla krátké kalhoty s vysokými kozačky nebo dlouhé úzké kalhoty s rafinovaným efektem. To druhé je správně a já rozhodně tleskám. Byl to přeci jen módní večer, a tak tento model je nutné ocenit a vyzdvihnout, i když možná dress code tak úplně nesplnil.

Herečka Sienna Miller se po červeném koberci prošla v zelených lesklých šatech vítězné značky Burberry. Bohužel z mého pohledu tento model spíše propadl, nežli zvítězil. Herečce tyto šaty nepadly takřka v žádných partiích jejího těla a navíc vypadaly, že je její stylista zapomněl vyžehlit. Bohužel mezi další modely, které neoslnily, patřily šaty Vivienne Westwood. Ty oblékla Rita Ora a její bujné poprsí se do nich téměř nevešlo.

A kdo mě osobně nejvíce zaujal, nadchl a potěšil? Bezesporu modelka Poppy Delevingne, která oblékla šaty Emilia Wickstead, které doplnila o psaníčko Jimmy Choo. Nejedná se sice o večerní róbu až na zem, ale vtipný potisk v podobě klavíru a not je jednoduše ohromující a opět dokazuje, jak je móda zábavná a stále překvapující.

A kdo další zazářil či zcela propad, už nechám na vás. Nakoukněte do fotogalerie a názor si udělejte sami.

Foto: Profimedia.cz