Britský Vogue má nového šéfredaktora! Je jím Edward Enninful

/ Redakce

Edward Enninful působil naposedy jako kreativní ředitel časopisu W Magazine. Ten se i díky němu dostal mezi jedny z nejlepších módních magazínů na světě. Teď se jako první muž v historii stane šéfredaktorem britského Vogue.

Poté, co Alexandra Schulman oznámila, že po pětadvaceti letech ve funkci šéfredaktorky britského Vogue končí, všichni čekali na to, kdo se ujme vedení světového magazínu. Vydavatelství Condé Nast včera oznámilo, že se do křesla šéfredaktora posadí muž Edward Enninful. Za sto let existence Vogue bude prvním mužem, který magazín povede.

edward-enninfuls-most-i-conic-i-d-covers-of-the-00s-body-image-1417194925

Jedna z nejslavnějších titulek pod taktovkou Edwarda Enninfula pro magazín i-D.

Enninful má za sebou dlouhou kariéru v módním průmyslu. Pochází z Ghany, studoval v Londýně a v 18 letech se stal módním ředitelem časopisu i-D, kde působil po dvě dekády.

Mezi jeho největší úspěchy patří to, že se díky němu na výslunní vrátil britský časopis W Magazine. Tam od roku 2011 pracoval jako kreativní a módní ředitel. Jeho editorialy čtenář přehlédl jen těžko a díky jeho kreativnímu pohledu na věc si ho zamilovali snad všichni kolegové z branže, od modelek po módní návrháře.

AAC356022

Titulka magazínu W

S časopisem Vogue má dobré zkušenosti. Od roku 1998 přispíval do italské verze, od roku 2006 pak začal přispívat i do té americké pod vedením Anny Wintour.

Jako stylista a konzultant se podílel na mnoha módních kampaních. Například pro značky Calvina Klein, Jill Sander, Lanvin a Fendi. Pozorný divák ho možná zaznamenal i ve slavném dokumentu September Issue.

vi01002d0370-037103summer-1763763_0x440

Editorial Edwarda Enninfula pro italský Vogue.

V módních kruzích tedy jde o dobře známé jméno. K úspěchu mu blahopřály i modelky Gigi a Bella Hadid a jeho dlouholetá kolegyně, hvězdná make-up artistka Pat Mcgrath.

Tak co, jak se těšíte na novou éru ikonického módního časopisu? My už se nemůžeme dočkat. Tenhle čerstvý vítr v módních vodách nás nesmírně baví.

Foto: Archiv magazínů; Esence.com