Buďte jako Marc Jacobs

/ Externí redaktor

Marc Jacobs, dnes již bývalý kreativní ředitel Louis Vuitton, nechť je motivací nám všem.

Udržet si prestižní pracovní pozici není nic jednoduchého a ještě těžší je podobné v budoucnu najít. Nikdo z nás nemá nikdy nic jistého a život se nám dokáže změnit mrknutím oka. Tímto faktem si nedávno prošel i úspěšný módní návrhář Marc Jacobs. Se značkou LV se rozloučil ve velkém stylu a to rekapitulací svých kolekcí a rekvizit, které po léta předváděl na módních týdnech v Paříži. “Bylo na čase změnit svůj život, sejít z dlouholeté cesty a najít novou, lepší vyhlídku toho, na čem jsem si přál pracovat”, dodal Marc Jacobs. Stejně jako Marc by měl přemýšlet občas každý z nás.

Marc Jacobs

Marc Jacobs

Marc Jacobs současně s prací pro LV budoval i svou vlastní značku, která se stala jeho motivací pro další své působení v módním světě. Odchod tedy nikdy neznamená úplný konec. Když zavřete jedny dveře, zcela jiné se vám otevřou. Nemůžete se po mateřské dovolené vrátit zpět do původního zaměstnání? Potřebujete být pánem svého času? Nemůžete cestovat za prací kilometry daleko? Nechcete opustit svůj domov, jak to udělal v minulosti právě Marc Jacobs? Začněte podnikat.

Nemusí to být hned módní značka, ani nemusíte běžet do obchodu pro šicí stroj, papír a tužku. Zamyslete se nad tím, v čem jste dobří, co vás baví a využijte toho. Změňte svůj talent a sny v reálnou podobu. Důležité je stanovit si hranice toho, čeho jste momentálně schopní a otevřete dveře, které jste si mysleli, že zůstanou navždy zavřené.

Kabelka Marc Jacobs

Marc Jacobs se jal rozvíjet módní kolekce pod značkou nesoucí jeho jméno. O tom, že budou úspěšné, není pochyb, když jim Marc nyní věnuje veškerý svůj čas. Jeho jméno nese i řada dekorativní kosmetiky, která si rychle našla své příznivce. Jistě budete argumentovat jeho proslulostí a financemi, ale věřte, že i on kdysi začínal od nuly a své jméno a finanční konto si postupně budoval. Nechte se tímto géniem inspirovat a vybudujte si i vy to své vlastní dílo.

Kosmetika Marc Jacobs

Základem úspěchu je chytit příležitost za pačesy a nepustit! Podobným příkladem vám může být i další módní návrhář Alexander Wang. Ačkoliv pečlivě pěstoval vlastní módní značku, nakonec neodolal lukrativní nabídce módního domu Balenciaga. Může se tedy stát i pravý opak, že vaše snaha vybudovat něco vlastního vám přinese nabídku, které jen stěží odoláte.

1461058_10152071134517394_1344430109_n

Cesty osudů jsou nevyzpytatelné. Nikdy nevíme, co nás čeká za nejbližším rohem. V tuto chvíli se můžeme těšit a sledovat kroky Marca Jacobse, které nás určitě nezklamou, ale naopak povzbudí.

1150312_700931333255743_2026618458_n

Autor: Jana Čechová
Foto: Facebook.com; Archiv firem