Bulgari X Yoon: Kolekce Serpenti Through the Eyes of Ambush

/ Lenka Komrsková

Speciální capsule kolekce kabelek Serpenti vznikla jako společný projekt značky Bvlgari a Yoon, kreativní ředitelky značky Ambush.

Římská luxusní značka, mladá a talentovaná tokijská designérka a nejslavnější had na světě. Bvlgari a Yoon, brilantní žena v čele nové vlny návrhářů, představují “Serpenti Through the Eyes of Ambush”, limitovanou edici kabelek a doplňků.

Ambush x Bvlgari je další inspirativní kapitolou v cyklu s názvem Serpenti Through the Eyes Of, jehož historie se začala psát v roce 2017. Kolekce je bezprecedentní interpretací nadčasové kabelky Serpenti Forever, nezpochybnitelnou ikonu luxusní římské značky.

Yoon je známá pro popkulturu, která formovala její otevřenou mysl a rozmanitou kreativitu. “Touto kolekci kabelek jsem chtěla vyjádřit odvážný a moderní charakter Serpenti. Hadi jsou úžasná a fascinující stvoření, ale v podání Bvlgari se stal též kouzelným symbolem neustálého vývoje. Přírodní krása se potkává s lidskou kreativitou pod taktovkou moderní estetiky.“

Živé barvy, neuvěřitelně měkké křivky odkazující na ohromující přírodní krásu hada a svěží, cool design jsou jádrem vize návrhářky Yoon. Yoon, inspirovaná krajtou stromovou, která žije v jihovýchodní Asii a je pozoruhodná svými výraznými barvami a fascinujícím pohybem, navrhla pro tuto kolekci tři nové modely: kabelka Serpenti přes rameno, všestrannou ledvinku a až nebezpečně úchvatnou společenskou kabelku Serpenti Minaudière.

Všechny modely kolekce Ambush x Bvlgari zdobí „utajená“ spona ve tvaru hadí hlavy potaženou kůží nappa v odstínu kabelky, aby nerušila celkový monochromatický vzhled. Vidět jsou jen perleťové oči (na černém podkladu) a oči z černého onyxu (na barevném podkladu). Časem prověřenému symbolu Serpenti se tak dostalo moderního akcentu.

Styl městské módy, který je pro Yoon typický, se objevuje i na řadě kouzelných malých doplňků: pouzdru na mince ve tvaru srdce, třech různých pouzdrech na kreditní karty s logem BVLGARI AMBUSH a trojitým náramkem Serpenti z barevné kůže nappa s kovovou hadí hlavou.