Caitlyn Jenner pro H&M

/ Redakce

Rok 2015 byl bezesporu rokem velkých změn. V lednu minulého roku se William Bruce Jenner poprvé ukázal v novém „těle“ Caitlyn Jenner. Nevlastní otec Kim Kardashian a otec světoznámých modelek Kendall a Kylie Jenner se letos oficiálně zařadil do transgender hnutí a sklízí více úspěchu, než kdy jindy.

Caitlyn Jenner se letos nejen zařadila do seznamu žen roku podle magazínu Glamour, ale stihla se stát také tváří rtěnky Finally Free od M.A.C. Do portfolia ji brzy přibude zbrusu nová vycházející  kampaň ve spolupráci se švédským řetězcem H&M pro řadu sportovního oblečení.

Aktuální zpráva přišla přímo od Caitlyn Jenner, která jako první sdílela první fotku z nadcházející reklamní kampaně na sociálních sítích kde napsala: „Backstage s H&M. Nemohu se dočkat vám ukázat více z této nádherné a inspirativní reklamní kampaně! „.

caitlyn-jenner-face-of-h-m-sport-e1457699338299

Nicméně H&M zasadila Caitlyn do sportovní kampaně velmi důmyslně. Za dob, ky byla modelka ještě mužem, měla ke sportu velmi blízko. Dokonce vyhrála zlatou medaili za dekatlon na Olympijských hrách v Montréalu (1976). H&M tím chtělo podat jasnou zprávu: “ Pro naši novou sportovní kampaň jsme vybrali právě Caitlyn, protože nejenže je jednou z vrcholových sportovců, ale prošla také velkou životní změnou. Chceme poukázat na to, že nic není nemožné nejen ve sportu, ale i v běžném životě“.

I když první snímek vznesl díky transgender modelce mnoho sporů, kritik, ale i pozitivních ohlasů, musíme uznat, že se ve světě módy začíná pomalu, ale jistě, uvolňovat atmosféra a začíná se brát ohled i na lidi, kteří nutně nespadají do „normálu“.

Foto: HM