Calvin Klein šokuje novou kampaní!

/ Redakce

Pokud jde řadu spodního prádla značky Calvin Klein něčím identifikovat, tak je to jejich tendence tvořit poněkud sugestivní reklamní kampaně. To, že je sexualita v DNA značky od samého vzniku, lze těžko popřít, nicméně existují nějaké hranice, které by měly zůstat nepřekročené? V průběhu let jsme se naučili akceptovat od Calvina nespočetné množství nárazů, postojů a nekonvenčních, často pobuřujících konceptů…ale co jejich poslední kampaň? Nezachází již příliš daleko?

Letošní jaro 2016 Calvin Klein vsadil na populární tváře modelek Kendall Jenner a Abbey Lee Kershaw. Na tom by nebylo nic neobvyklého, ovšem co nás dostalo, byl styl a koncept kampaně, který je víc než provokativní! Fotky, které se objevily na sociálních sítích minulý týden, šokovaly svou nepřiměřenou odvážností plnou sexuality. Není třeba říkat, co ve snímku s Kendall Jenner představuje grep, a už vůebec ne fotka s obrácenými džínsy (ještě když si v anglickém populárním slovníku najdete slovo “belfie“). Fotograf kampaně Harley Weir se tímto konceptem stal v průběhu let velmi populárním, nejspíš proto, že dnešní generace se příliš nad tématy, které byly v minulosti tabu, příliš nepozastavuje.

Značka i nadále touží po mladších zákaznících a tak se není čemu divit, že právě tento koncept jednoduše přitáhne mnoho mladých a zvídavých lidí. Chtějí prodávat životní styl, takový, který je v době technologií a sociálních sítí skoro nereálný.

Ovšem v Calvin Klein se chystají velké změny. Bude nový kreativní ředitel nadále podporovat tuto vizi a koncept značky? Vyjde ještě vůbec takto provokativní kampaň se silným sexuálním podtextem? Navíc zbývá otázka, chceme opravdu vidět billboardy a reklamní upoutávky takového stylu? Někdy je dobré nechat prostor imaginaci a fantazii, měli bychom upustit od touhy mít vše a okamžitě. Ztrácíme tak kouzlo všeho, co kdy bylo velmi intimní záležitostí a dnes je to jen jednou ze samozřejmostí.

A co si o kampani myslíte vy?

MTM4NTQyNTM3NTM0MDg4NjE0MTM4NTQyNTM0MDQ0NDI3Njg2MTM4NTQyNTQ0MjQ0OTc1MDE0 MTM4NTQyNTQ0MjQ1MjM3MTU4 MTM4NTQyNTQ0MjQ1MTA2MDg2 MTM4NTQyNTQ0MjQ1MTA2MDg3 MTM4NTQyNTQ0MjQ0OTc1MDE1 MTM4NTQyNTQ0MjQ1MzAyNjk0 MTM4NTQyNTQzOTc2NTM5NTU4 MTM4NTQyNTQzOTc2NTM5NTU5

Zdroj: WWD