Jak a do čeho si sbalit na prodloužený víkend?

/ Redakce Foto: Pinterest; Archiv firem

Prodloužené víkendy bývají čím dál, tím více populární. Už jen proto, že si nemusíte dlouho dopředu plánovat, kdy si vyberete dovolenou, zbytečně nepřesahují rozpočet a stejně si u nich skvěle odpočinete. Ale hlavně – nepotřebujete kufry, které praskají ve švech. Stačí jen víkendová taška a pár chytře sbalených nezbytností s sebou. Poradíme vám, jak na to!

Říkáte si, že nemáte šanci si na 3 dny sbalit všechny vaše věci do jedné víkendové tašky? Věřte, opravdu to jde. Základem úspěchu je mít vše dostatečně promyšlené a připravené.

Vyberte si outfity

Konec zběsilému házení celé skříně do jedné tašky. Sami dobře víte, že využijete sotva polovinu. A co hůř, většina z toho se nedá kombinovat. Promyslete si tak dopředu jednotlivé outfity a podle nich si zabalte. Základem je vědět, jaké počasí a situace vás o prodlouženém víkendu čekají. Jedete odpočívat na chatu? Jednoduché! S pohodlným svetrem a volnými kalhoty si vystačíte na celý víkend. Naopak víkend v Miláně může být trochu výzva. Ale na druhou stranu, není to skvělá záminka k nákupům?

Kosmetické minimum

Podívejte se do vaší kosmetické taštičky a spočítejte si, kolik produktů v ní máte. Tak. A kolik z nich doopravdy používáte? Věřte, že na víkend si naprosto vystačíte s lehkým make-upem, balzámem, korektorem, řasenkou a rtěnkou. Ty konturovací sady nechte pro jednou doma. Stejně tak s pleťovou péčí.

TIP: Pokud nemáte doma zásobu miniaturek kosmetických produktů, nemusíte je zbytečně kupovat. Daleko lépe vám poslouží vzorečky krémů, sér, šampónů a dalších. Konečně se vám nebudou neustále válet doma a najdete pro ně uplatnění. Mimo  to konečně vyzkoušíte nové produkty a ušetříte s nimi ještě více místa než s klasickými miniaturami.

Samozřejmě nejdůležitější na efektivním balení je kvalitní a prostorná víkendová taška. Vybrali jsme ty nejlepší a hot cool. Které to jsou?

Balenciaga Shopper Bag

 

Nebo vsaďte na originál za setinu ceny z Ikea…

 

Louis Vuitton Keepal Bag

Gucci Overnight Bag

Tommy Hilfiger Connor Weekend Bag

Gant