Česká kosmetická značka Dermacol je oficiální kosmetikou 11. ročníku České Miss 2015

/ Redakce

Česká kosmetická značka Dermacol slaví. Stala se oficiální kosmetikou 1. ročníku České Miss 2015. Profesionální vizážistky líčily všechna kola castingů, včetně semifinále, které se uskutečnilo 13. 12. 2014 ve Špindlerově Mlýně.

O tom, která se z deseti dívek získá korunku královny krásy a stane se Českou Miss 2015, se rozhodne 28. března 2015 v multifunkční hale Forum Karlín, kde také pořadatelé nový ročník zahájili. Novinkou tohoto roku je také role Patronky České Miss, kterou přijala Iva Kubelková, která je tváří značky Dermacol.

Historie původní a stále české kosmetiky Dermacol se začala psát ve Filmstudiu Barrandov v Praze. Odborníci z filmových studií se velmi brzy spojili s dermatology z Ústavu lékařské kosmetiky v Praze a zahájili tak od počátku velmi úspěšnou spolupráci mezi specialisty v kosmetice postavené na lékařských principech a experty na filmový make-up. V té době byl uveden krycí make-up Dermacol – jeden z prvních v Evropě a na světě vůbec. Licence na něj se podařila v roce 1965 prodat až do Hollywoodu.

I nyní si Dermacol udržuje svou dynamiku. Kromě evropských států se s ním můžete setkat také v USA, Kanadě, Austrálii a mnoha zemích Středního i Blízkého Východu. Vedle významných úspěchů v zahraničí zůstává Dermacol v Čechách synonymem pro make-up. Každý čtvrtý  make-up prodaný v České republice je právě od značky Dermacol.  Každý pátý přípravek ze zpevňující péče o tělo je také Dermacol. Dermacol poskytuje dokonalou péči pro všechny typy pleti a její problémy. Nezáleží, jestli máte pleť mladou či zralou, normální či suchou, mastnou nebo problematickou. 

Zakladatelka Unie kosmetiček a české značky Dermacol- Olga Knoblochová oslavila v roce 2013 své 80. narozeniny. Co vše dělá pro to, aby měla stále energii? Hlavní radou Olgy Knoblochové je nespěchat. Svůj den začíná časně ráno, v klidu se nasnídá, učeše se a nalíčí. Být upravená je zárukou dobrého pocitu a sebevědomí pro celý den. V neposlední řadě nezapomíná ani na dobrou náladu. Ta je pro ni důležitá, neboť pomůže brát věci s nadhledem a nic pak člověka nemůže vyvést z míry. Dodržování sebekázně a pevné vůle přináší úspěch. Člověk by se neměl litovat, ztratil by svobodu a nadhled.

„Lady Dermacol“ se po celý život řídí slovy Goetheho: „Stáří není umění, umění je to snést. Jsme tak mladí, na kolik se mladými cítíme, je třeba neztratit mladou duši, o to jde především.“ Olga od mládí sportovala a trénovala děti. Pravidelný pohyb je poznaná nutnost a vlastně i radost, i když stovku na čas už neběhá. Hlavně se nesmí zanedbávat duše! Dobrý partnerský vztah, to je pro Olgu Knoblochovou základ. Láska a něžnosti dokáží udržet svěžest ducha i těla. „Životní optimismus podpořte kvalitní kosmetikou a máte, jak se říká, celoživotní tah na bránu. Proti stárnutí pleti doporučuji používat denně odpovídající kosmetické přípravky dle typu pleti. Osobně celý život používám značku Dermacol a ze své zkušenosti mohu doporučit řadu ELIXIR, která obsahuje velmi účinné mořské řasy z francouzské Bretagne. Významnou úlohu v péči o pleť hraje každodenní ošetření před spánkem, pečlivé odlíčení a aplikace nočního krému. Odborná péče v kosmetickém salónu jednou za 14 dní nebo za měsíc nestačí. Při mém povolání kosmetičky se mi velmi osvědčila obličejová gymnastika, která udrží pleť svěží a pevnou. Mnoho času se v poslední době věnuje tělesnému pohybu v posilovnách. Doplňujme tedy i posílení obličejových svalů doma – gymnastikou obličeje, zaslouží si to stejně jako triceps,“ radí Olga Knoblochová.

Foto: Archiv značky