Česká Poslední Fata Morgana na London Fashion Weeku

/ Redakce

Čeští designéři zazářili na londýnském Fashion Weeku a potvrdili tak, že Česká móda má co říci i za hranicemi.

12743699_10153922435529346_2696714549496483591_n (1)V rámci oficiálního doprovodného programu londýnského Fashion Weeku probíhá v exkluzivní lokaci Somerset House výstava Fashion Utopias. Tématickou inspirací bylo 500. výročí knihy Utopia od Jamese Cooka. A proč zrovna dílo klasické anglické literatury inspirovalo fashion výstavu? Spojení je jasné, fantazie a chuť vytvářet a poznávat nové věci. Mezi instalacemi ze 24 zemí, jež mají každá svou vlastní místnost a představují směs tradic, aktuální estetiky, zručnosti i momentálního společenského kontextu, nechybí ani Česká republika. A rozhodně patří mezi instalace, které způsobily největší rozruch.

Oáza na obzoru
Česká instalace nesoucí název Poslední Fata Morgana, je jakýmsi dalekohledem hledícím směrem k oáze na obzoru. Oděvy, doplňky a šperky jsou zde zavěšeny na stromech jako exotické ovoce a návštěvníci by měli doslova pocítit chuť si je utrhnout. Myšlenka interpretuje nejen představu ideálního světa, ale také význam módy v globálním světě.

Kurátorem výstavy, jež v Londýně dostala nejvyšší ocenění a stala se tak nejlepší krajinou ze všech vystavujících, je Pavel Ivančic. Mezi návrháře z UMPRUM, podílející se na instalaci patří Antonín Šimon, Filip Jakab, Karolína Juříková Markéta Kratochvílová, Monika Krobová, Sofya Samareva a Tereza Rosalie Kladošová. O design se pak postaral Aleš Kachlík.

České výpravě gratulujeme!

Zdroj foto: Czech Centre London