České výročí značky L’Occitane

/ Redakce

Když v roce 1976 založil Olivier Baussan založil značku L’Occitane, patrně vůbec netušil, jaké popularity se jeho výrobky v budoucnosti dočkají.

Francouzská značka L’OCCITANE je známá pro své kosmetické produkty snoubící prvotřídní kvalitu s přírodními ingrediencemi z francouzské oblasti Provence. První továrna vznikla ve francouzském městě Volx a v roce 1994 se L’OCCITANE poprvé dostal na trh i mimo rodnou Francii.

V současné době působí L’OCCITANE ve více jak 85 zemích po celém světě a letos na jaře tomu bude již 10 let, co si získává příznivce z řad žen i mužů v celé České republice. První pobočka byla otevřena v Plzni a v dnešní době najdete kosmetiku ve 12 prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Plzni.

loccitane

Jejich filosofie je velmi sympatická. L’OCCITANE se při výrobě kosmetiky drží tří stěžejních zásad – autentičnosti, věrohodnosti a respektu. Se svými ekologickými obaly šetří životní prostředí a výrobky testuje pod lékařským dohledem, přičemž se striktně vyhýbá testování na zvířatech. Důležitou roli hraje mimo jiné prokazatelný původ využívaných surovin a raritou je také využití Braillova písma na většině produktů.

Pro L’OCCITANE jsou nejdůležitějším prvkem přírodní ingredience. V nabídce produktů můžete vidět celé řady, zakládající se na jednotlivých přísadách, mezi něž patří například bambucké máslo, levandule, andělika, mandle, slaměnka, verbena či růže.

Značka také spolupracuje se ženami z africké Burkina Faso, od kterých nakupuje vysoce kvalitní bambucké máslo.V návaznosti na tuto spolupráci se v průběhu let zrodila nadace L’OCCITANE, která v současnosti podporuje veškeré projekty rozvíjející sociální i ekonomickou samostatnost žen po celém světě.

Organic Fair Trade Shea Butter

Foto: Archiv značky