Český šperk zdobí hlavu nové Miss USA

/ Redakce

Když si v neděli šestadvacetiletá Olivia Jordan přebírala jako vítězka soutěže krásy Miss USA svou korunku, možná netušila, že ji vyrobili zlaté české ručičky. Jakmile ale korunka dosedla na plavé vlasy krásné modelky a herečky, okamžitě se stala dalším středem zájmu.

Screen shot 2015-07-14 at 5.51.35 AMLetošní ročník této americké soutěže krásy má hned dvě zvláštnosti o kterých píše celý svět. Tím prvním je, že se vítězkou stala Miss Oklahoma, herečka Olivia Jordan, která před dvěma lety zastupovala svou zemi na jiné soutěži krásy a to na Miss World. Bude tak první Američankou, která bude hájit barvy své země jak na Miss World, tak letos i na Miss Universe.

Tou druhou, avšak pro nás významnější událostí je fakt, že korunku pro tuto krásku vyrobily zlaté české ručičky ze šperkařské společnosti DIC. Tato společnost už přes deset let působí na trhu s diamanty a diamantovými šperky a pyšní se i kolekcemi které navrhla Blanka Matragi nebo Radek Štěpánek s Tomášem Berdychem.

Korunka_MISS_USAKorunka v hodnotě 200 000 dolarů je zhotovena ze 280 gramů bílého zlata a zdobí ji 222 bílých safírů, 112 rubínů a 33 diamantů. Společně s těmito kameny nese korunka také 30 českých křišťálů, které symbolizují newyorské mrakodrapy. Spolu s nimi se na korunce blyští jedenapadesát hvězdiček propojených řetízkem, jež představují všechny soutěžící letošního ročníku a také to, že Spojené státy jsou jednotné. “Chtěli jsme pro Spojené státy vytvořit něco, co podtrhne jejich jedinečnost. To, že spojují všechny státy, kultury a charaktery v jeden celek a jsou atraktivním místem pro život.” Řekl viceprezident společnosti DIC Petr Matějček.

Skvostná korunka s českými křišťály nahradila model z let 2009-2014 a započala tak desetiletou spolupráci českých šperkařů a Miss Universe Organization.

Zdroj foto: archiv DIC, Instagram.com