Chanel Haute Couture: Zpět k tradici

/ Redakce

Od mistra svého oboru Karla Lagerfelda nikdy nevíte, co očekávat. Rád přetne klasiku něčím výjimečným, jako byl nedávno supermarket, který nechal pro přehlídku podzimní kolekce vybudovat.

Tentokrát se vrátil  o krok zpět právě k tradici a naprosté čistotě. Přehlídka Chanel Haute Couture se odehrála v prostorách Grand Palais, které byly jednoduché a bílé s virtuálním krbem a zrcadlem ze světoznámé pohádky Sněhurka. Hosté se usadili na zlaté židle, které podtrhly absolutní čistotu a noblesu této mimořádné módní události, kterou umí uspořádat jen božský Karl.

chanel-fall-winter-2014-15-haute-couture-decor

Ten nám tentokrát představil minimalistickou kolekci  s nádechem historie 18. století. V tom je Karl nedostižitelný a ne jinak tomu bylo i tentokrát. Modelkám, které pomocí vizážistů a kadeřníků proměnil v rošťačky s punkovými účesy, oblékl do peří a modelů inspirovanými dekadentním barokem. I obuv opět nezvolil na vysokých jehlách, ale po loňských teniskách modelky nazul do pohodlných flip-flop sandálů, které zcela jistě dobydou svět.

chanel-haute-couture-fall-winter-2014-15-press-kit-05

Přehlídka Chanel Haute Couture se stala debutem pro osmnáctiletou účastnici reality show Kendall Jenner, která chce následovat Kim Kardashian a stát se neméně slavnou. Dalším netradičním bodem přehlídky byl její závěr, kdy na molo po boku samotného Karla Lagerfelda vyšla těhotná modelka ve svatebních šatech.

Kendall Jenner

Kendall Jenner

Karl Lagerfeld zkrátka rád šokuje a překvapuje své publikum, které očekává to nejlepší a vždy i něco málo navíc. V prvních řadách usedly opět celebrity velkých jmen jako Lily Collins, Jared Leto nebo Kristen Stewart.

Karl Lagerfeld a Kristen Stewart

Foto: Chanel-news.com; WWD