-->

Chcete být produktivní celý týden? Začněte se připravovat už v neděli

/ Anna Basiková

Ať svoji práci milujete, nebo ne, pondělky bývají nepříjemné pro nás všechny. Už jen pomyšlení na ně nám dokáže zkazit celou neděli. Jak tomu předejít?

Pondělí přijde každý týden, ať se nám to líbí, nebo ne. Je proto důležité “obětovat” v neděli trochu vašeho drahocenného času a na pondělí a vlastně celý nadcházející týden se v klidu připravit.

Plánujte

Až budete v neděli odpoledne ležet u bazénu, nebo stát v koloně na dálnici, vytáhněte svůj chytrý telefon nebo diář, a naplánujte si, co vás v příštím týdnu čeká. Tím si vyčistíte hlavu, uklidníte se, že vás nečeká nic strašného a pokud ano, začnete se na to psychicky připravovat. Sepište si seznam úkolů a seřaďte je podle důležitosti.

Snímek obrazovky 2016-07-28 v 14.15.20

Neodkládejte nepříjemnosti

Pokud vás čeká napsat nepříjemný e-mail, napište ho ještě v neděli a do práce půjdete v klidu. A těmi nepříjemnostmi myslíme i svačiny do práce, vyžehlené košile a výběr outfitu na důležitou poradu.

Snímek obrazovky 2016-07-28 v 14.17.05

Nalehko

Víkend si užijte klidně naplno a neomezujte se v množství snězených stejků i vypitých skleniček. V neděli ale jezte a pijte střídmě. Nedělní oběd by měl být lehký, k večeři si pak dejte třeba jen salát. Jednu sklenku vína vám povolujeme :)

Snímek obrazovky 2016-07-28 v 14.14.11

Buďte akční

Nikdo se na vás nebude zlobit, když celou neděli proležíte na gauči, ale na vaši psychickou pohodu to nebude mít moc dobrý vliv. V pondělí v práci totiž budete mít výčitky a blbý pocit, že jste vlastně o víkendu nic nedělali, vůbec jste si neodpočinuli a úplně jste ty dva dny proflákali. Naplánujte si tedy na neděli nějaký výlet, dlouhou procházku nebo návštěvu nové restaurace. Prostě program, který vás bude naplňovat.

Snímek obrazovky 2016-07-28 v 14.13.24